Vijesti Sport Rukomet: Na krilima Zemunovića do treće pobjede u nizu

Rukomet: Na krilima Zemunovića do treće pobjede u nizu

0
15151392_10154708924427389_855038764_n

Rukometaši Dervente slavili su sinoć u okviru devetog kola Premijer lige BiH u Cazinu protiv tamošnje Krajine rezultatom 25:36 (12:16).

Gosti iz Dervente bolje su otvorili meč. Nakon 10 minuta igre stvorili su prednost od dva gola razlike. Istu su čuvali do pred sam kraj prvog poluvremena, kada se odvajaju na plus četiri, te hladne glave odlaze na kratku pauzu. U drugom dijelu, na parketu kao da je postojao samo jedan tim. Od samog starta Dervenćani su krenuli oštro, a nakon nekoliko minuta stvorili su prednost od šest golova razlike, koja se do kraja meča povećala na plus 11.

Tokom 60 minuta igre, goste je krasila kvalitetna odbrana ali i napad, te su na kraju zasluženo slavili. Kada je u pitanju efikasnost, dok domaće ekipe to je bio Krivokapić sa sedam datih golova, dok je to kod Dervente bio Zemunović sa 10.

Premijer liga BiH, 10. kolo: RK Krajina Cazin – RK Derventa 25:36 (12:16)

Za Krajinu su nastupali Subotić, Bradarić, Stojisavljević, Hošić, Nadarević, Salkić, Kapić, Dervišević, Krivokapić, Nuhanović, Bašagić, Beganović, Lipović, Dautović, Husić i Durić. Sastav Dervente činili su Lukić, Zemunović, Mijatović, Božić, Stanković, Božić, Zekić, Lazić, Stojić, Stijaković, Pejić, Mijatović, Starčević, Ivanović i Sibinčić.