Vijesti Sport Rukomet: Pobjeda Dervente, uspjela akcija za Anastasiju

Rukomet: Pobjeda Dervente, uspjela akcija za Anastasiju

0

Rukometaši Dervente savladali su na početku proljećnog dijela sezone ekipu Maglaja, a meč je, pored rezultatskog, imao i humanitarni značaj, jer je za liječenje male Anastasije Kokoruš prikupljeno 870 maraka.

Veći dio prvog poluvremena rivali su se smjenjivali u vođstvu, da bi u zadnjih desetak minuta Derventa ušla sa dva gola prednosti (11:9). Gosti potom prave seriju od četiri pogotka, da bi konačnih 12:13 postavio Stanković. Bio je to njegov šesti, od ukupno 7 pogodaka na meču.

Prednost, koju je u 35. minutu nastavka donio Draganić (16:15), uvećali su u naredna tri minuta igre Šijaković i novajlija Grujučić (18:16), ali su gosti sredinom poluvremena ponovo došli do izjednačenja (21:21). Novo osjetno vođstvo Derventi donose Alić, Zekić i Grujičić, tako da je domaća ekipa u 52. minutu imala 3 gola prednosti (25:22), što je bilo dovoljno za pobjedu i konačnih 28:26.

U narednom kolu Derventa gostuje u Mostaru.

Premijer liga BiH, 14. kolo: RK Derventa – RK Maglaj 28:26 (12:13)
RK Derventa: Škrga, Starčević, Draganić 3, Grujičić 5, Sibinčić 1, Šijaković 5, Lukić, Zemunović 1, Milinković, Dragičević, Stanković 7, Ivanović 2, Alić 1, Zekić 3. Trener: Zoran Dokić.