Vijesti Sport Rukomet: Poraz Dervenćana u derbiju

Rukomet: Poraz Dervenćana u derbiju

0

Sinoć je odigran derbi sedmog kola Premijer lige BiH u kome su se sastali pretendent na visok plasman ove sezone Derventa, i dosad neporažena „Vogošća“, učesnik EHF „Challenge Cup“. Zahvaljujući agresivnoj odbrani i brzoj tranziciji u napadu tokom svih 60 minuta gosti su zasluženo slavili.

der vog

Naši rukometaši su, iako u konstantnom zaostatku, priključak držali do sredine poluvremena. Nakon vodstva gostiju od tri gola prednosti (8:11), Dervenćani ne koriste jedan od dva dosuđena sedmerca, u dva navrata stative pogađaju Pekić i Zemunović, Šarenac ne realizuje napad sa igračem više, što Vogošća koristi i dolazi do najveće prednosti pet minuta prije kraja prvog dijela – 8:13. Ipak, do isteka prvih 30 minuta naši premijerligaši dolaze na podnošljivih „minus 3“ – (12:15).

U nastavku gosti pojačavaju tempo, naročito u odbrani, te sa dva gola ponovo dolaze do pet golova prednosti u 37. minutu (12:17). Sredinom drugog poluvremena, nakon gola Sibinčića i Starčevićeve odbrane sedmerca, Derventa dolazi na svega dva gola zaostatka (18:20), posle čega strateg gostiju traži „tajm-aut“ i stabilizuje svoju ekipu, koja rutinski privodi utakmicu kraju – 24.28.

Kod pobjednika se izdvojio golman Šabanović, te Međić i Divković sa po sedam golova, dok je Derventu predvodio Šarenac sa 10.

U narednom kolu Derventa je domaćin ekipi “Sloboda Solana”.