Vijesti Sport Rukomet: Slavlje Dervente u Sarajevu

Rukomet: Slavlje Dervente u Sarajevu

0

U pretposlednjem kolu Premijer lige BiH rukometaši “Dervente” savladali su sarajevsku “Bosnu” – 31:38 (15:18).

bosna derventa 25 kolo

Naši rukometaši odigrali su rutinski sa protivnikom koji je u proljetnom dijelu sezone neprepoznatljiv i koji je zabilježio tek jednu pobjedu. Domaćini su samo u prvom poluvremenu donekle držali priključak, ali se na odmor ipak otišlo sa tri gola prednosti za Derventu. U drugom poluvremenu “Derventa” je zaigrala još angažovanije i povećala prednost za konačnih – 31:38.

U ovom kolu vodeće ekipe Premijer lige su zabilježile pobjede, tako da je “Derventa” ostala na četvrtoj poziciji prije zadnjeg kola i utakmice protiv RK “Gradačac” u Sportskoj dvorani koja će se odigrati naredne subote. Najbliži rivali naših rukometaša, “Vogošća” i “Čelik”, gostuju kod “Zrinjskog” odnosno tuzlanske “Slobode”, tako da se konačan rasplet očekuje tek u poslednjem kolu. Kuriozitet je da još uvijek nije poznato koliko će se ekipa učestvovati u “Ligi za prvaka”, a o tome će se odluka tek donijeti.