Vijesti Sport Rukomet: Zemunović i Zekić donijeli bod Derventi u komšijskom derbiju

Rukomet: Zemunović i Zekić donijeli bod Derventi u komšijskom derbiju

0

U fantastičnoj atmosferi i veoma uzbudljivoj utakmici Sloga i Derventa odigrali su susret bez pobjednika, tako da nijedna ekipa nije uspjela da ovjeri tri boda osvojena u prethodnom kolu.

Sloga je na startu povela, ali je uslijedio odgovor Dervente i serija od četiri pogotka u nizu (od kojih su tri djelo Dobojlije Zekića). Uslijedio je “tajm aut” domaćih i smanjenje rezuktatskog zaostatka (3:4), ali je Derventa prednost sačuvala do isteka prvih 30 minuta igre (9:11).

Takođe, sve do posljednjih desetak minuta utakmice vođstvo su imali igrači Dervente, ali tada Mišanović sa dva gola donosi izjednačenje (18:18), da bi u 56. minuti Sloga došla i do minimalne prednosti (20:19). Pogotkom Zemunovića Derventa je smanjila zaostatak na 22:21, a u infarktnom zadnjem minutu, igrači Sloge gube loptu u svom posljednjem napadu, što koristi raspoloženi Zekić i postavlja konačnih 22:22.

U narednom kolu Derventa dočekuje posljednjeplasiranu Bosnu.

Premijer liga BiH, 9. kolo: RK Sloga – RK Derventa 22:22 (9:11)
Dvorana Srednjoškolskog centra. Gledalaca: 600. Sudije: Ivan Džolić i Ivan Šarac (Ljubuški). Sedmerci: Sloga 3 (3), Derventa 5 (3). Isključenja: Sloga 4, Derventa 4 minuta.
RK Derventa: Škrga, Draganić 1, Sibinčić 1, Šijaković 3 (2), Lukić, Zemunović 6 (1), Milinković, Marković 1, Dragičević, Stojić, Stanković, Ivanović 1, Vidaković, Starčević (8 odbrana), Martinović 3, Zekić 6. Trener: Zoran Dokić.