Vijesti Sport Rukometni derbi bez pobjednika – FOTO

Rukometni derbi bez pobjednika – FOTO

0

Derbi 17. kola Premijer lige BiH koji je sinoć odigran u Sportskoj dvorani upotpunosti je opravdao očekivanja ljubitelja rukometa. U vrlo borbenoj i do poslednjeg minuta neizvijesnoj utakmici presudila je dobra odbrana gostiju iz Ljubuškog koja je osujetila brojne napade naših rukometaša, među kojima i onaj u poslednjim sekundama susreta.

Koliko je ovo bila značajna utakmica sa visokim ulogom (lidersko mjesto na tabeli) bilo je vidljivo po prepunim tribinama i lavovskoj borbi rivala na terenu od samog početka. Naši rukometaši su bolje ušli u susret ostvarivši dva gola prednosti u 6. minutu (3:1), da bi nakon toga nesretni S. Stanković u dva navrata pogađao okvir gola, tako da su gosti došli u priliku prvo da smanje zaostatak, da bi potom, sredinom prvog poluvremna, uspjeli i izjednačiti (6:6). Sa dva brza gola naši premijerligaši u 16. minutu ponovo dolaze do prednosti (8:6), ali uporni gosti nisu dali da se „Derventa“ značajnije rezultatski „odlijepi“ i do kraja poluvremena ponovo stižu do izjednjačenja (13:13).

Početkom drugog dijela „Derventa“ ponovo dolazi do maksimalne prednosti (15:13), ali rezultatski ne kapitalizuje nekoliko grešaka „Izviđača“ koji na krilima raspoloženog golmana Ivankovića po ko zna koji put sustižu domaćine u 35. minutu (16:16). U narednih 10-ak minuta ekipe su postigle tek po dva pogotka (18:18), da bi u 47. minuti „skauti“ prvi put, nakon početnih 1:0, stigli do vodstva (18:19). Uz podršku probuđene publike naši rukometaši okreću rezultat u svoju korist (21:20), potom se igra „gol za gol“ sve do 57. minuta kada gosti ponovo dolaze do prednosti (23:24). Međutim, nakon preciznog šuta Stankovića u zadnjih 60 sekundi utakmice se ulazi u egalu (24:24). Poslednju priliku za pobjednički pogodak imala je naša ekipa, ali je blag udarac Pekića zaustavio odlični Ivanković u poslednjim sekundama.

Nažalost, naši rukometaši su propustili dobru priliku da zasjednu na vrh tabele, a ovim remijem mnogo zadovoljniji mogu biti gosti. Ekipa „Dervente“, koja je u dosadašnjih 16 kola postizala u prosjeku preko 30 pogodaka, zaustavljena je na 24 gola na domaćem terenu, a osim odličnog Stankovića sa 9 i Marčete sa 5 golova nije bilo raspoloženih pojedinaca među našim igračima. Pored golmana Ivankovića, u redovima „skauta“ istakao se Rodin sa 6 golova.

Naredni meč RK Derventa igra protiv Bosne iz Visokog.

RK “Derventa”: Bojić, Živanić, N. Zekić, Sibinčić 2, Đurđević, Zemunović 3, Ćustić, Ninković, Mišanović, S. Stanković 9, B. Stanković, Marčeta 5, Starčević, Pekić 3, V. Zekić 2.
Trener: Zoran Dokić

HRK “Izviđač”: Tolić, Ivanković , I. Ereš, J. Ereš 4/2, Bošnjak 1, Mandić 3, Čutura 2, Jarak, Boras 2, Šarac, Grbavac, M. Pavlak 2, A. Pavlak, Hrstić 4, Rodin 6, Beljo.
Trener: Zdenko Grbavac.