Vijesti Sport Savladan i Leotar, nastavljena serija bez poraza

Savladan i Leotar, nastavljena serija bez poraza

0

Važnost utakmice sa atraktivnim protivnikom i dobri rezultati „krojača“ u poslednje vrijeme privukli su pune tribine navijača, a naši fudbaleri nisu ostali dužni – ubjedljivo je savladan dojučerašnji lider „Leotar“ rezultatom 3:0. Najzadovoljniji ovim raspletom svakako su prijedorski „rudari“ kojim je za titulu potreban samo bod iz Teslića, ali nama više znači to da su naši momci odigrali meč za sebe i navijače, pokazali kvalitet, sačuvali ugled i čast kluba i dokazali da su jači od pritisaka.

tkestilac
Slavlje “krojača”, foto: Nikola Kulaga

Prvi su zaprijetili gosti u 6. minuti, nakon nabacivanja iz kornera i udarca glavom odlično je intervenisao kapiten Plisnić, da bi odmah potom uzvratio Rastović šutirajući snažno sa preko 20 metara udaljenosti. Trebinci, koji su imali imperativ pobjede, očekivano preuzimaju inicijativu i upućuju nekoliko udaraca ka golu “krojača“ od kojih su najopasniji bili oni glavom visokog napadača Zoranovića u 28. minuti i nešto kasnije Todorovića koji pogađa stativu. U oba slučaja šanse svojim napadačima stvorio je Pavle Sušić, koji je dosta problema zadavao lijevoj strani domaće odbrane. „Krojači“ zbijaju redove pa u 33. minuti, nakon prodora Milakovića po desnoj strani, prvo prijeti Asanović nepreciznim šutem slabijom lijevom nogom sa vrha kaznenog prostora, da bi u 38. vidjeli najljepši trenutak utakmice kada je loptu na desnoj ivici šesnaesterca primio Duspara i sjajnim udarcem prebacio nemoćnog golmana Perišića za vodstvo “Tekstilca” nakon prvog poluvremena.

Drugo poluvrijeme počinje direktnim isključenjem štopera gostiju Đajića u 54. minuti koji kao poslednji igrač odbrane u izglednoj situaciji ruši Asanovića, a isključenje bi zaradio svakako jer je samo dva minuta ranije dobio prvu opomenu. Trener Magazin novonastalu situaciju koristi za ubacivanje svježih krilnih igrača Susakovića i Đukića što se ubrzo i materijalizuje, prvo pogotkom Komlenovića na asistenciju Gojića u 63. minutu (odbijanje lopte od stative je samo doprinijelo atraktivnosti gola), a potom i u 72. minuti kada je asistenciju Susakovića nakon prodora po desnoj strani iskoristio Asanović za svoj osmi gol u prvenstvu. Do kraja utakmice „krojači“ su držali igru pod kontrolom i mirno priveli utakmicu kraju na veliko oduševljenje navijača.

Bila je ovo jedanaesta utakmica u nizu bez poraza, a nastavak niza u zadnjem kolu protiv „Sutjeske“ donio bi najmanje peto mjesto u konačnom poretku.

Gledalaca: 550.
Sudija: Danijel Pajić (Bijeljina).
Strijelci: 1:0 Duspara (38), 2:0 Komlenović (63), 3:0 Asanović (72). Žuti kartoni: Prljeta (Tekstilac), Šešelj, Đajić, Todorović (Leotar). Crveni karton: Darko Đajić (Leotar) u 54. minutu.

TEKSTILAC: Plisnić, Rastović, Jolović, Vujanić, Gojić, Asanović, Glišić (od 60. Đukić), Komlenović, Duspara (od 51. Susaković), Milaković, Prljeta (od 75. Marić). Trener: Bojan Magazin.

LEOTAR: Perišić, Mićunović (od 68. Tasovac), Andrić (od 51. Stanić), Radulović, Šešelj (od 75. Vučić), Đajić, Sušić, Popović, Zoranović, Todorović, Jeknić. Trener: Rajko Mičeta.