Vijesti Sport Sedma pobjeda u nizu

Sedma pobjeda u nizu

0

U okviru 11. kola Premijer lige BiH RK „Derventa“ je bila gost u Vogošći kod istoimenog rivala. Na teškom gostovanju ostvarena je važna pobjeda ne samo zbog novih bodova, nego i zbog nastavka fenomenalne serije pred derbi meč protiv sarajevske „Bosne“ sa kojom trenutno naši rukometaši dijele drugo mjesto na tabeli.

sedma pobjeda u nizu rk derventa

U dvorani „Amel Bečković“ viđena je borbena utakmica sa brojnim rezultatskim preokretima. Nakon početnog vodstva domaće ekipe (4:2), Dervenćani su zaigrali angažovanije i do sredine prvog poluvremena dolaze do tri pogotka prednosti. Ipak, domaćini se nisu predali i pred kraj poluvremena poravnavaju rezultat na 12:12, da bi minimalnu prednost nakon prvih 30 minuta igre ipak ostvarili naši rukometaši pogotkom u zadnjem minutu.

U drugom poluvremenu nastavila se izjednačena borba. Vogošćani prvi put, nakon vodstva na početku utakmice, dolaze do prednosti u 40. minutu (18:17), ponajviše zahvaljujući golmanu Tataru (odbranio dva sedmerca). Naši premijerligaši potom ponovo dolaze do prednosti od dva pogotka, ali u 52. minuti slijedi novo izjednačenje (22:22). Do kraja utakmice uslijedila je serija 5:2 koju domaćini nisu mogli stići tako da je postavljen konačan rezultat 24:27 i nastavljena pobjednička serija Dervenćana koja traje od 4. kola.

Naredna utakmica biće pravi izazov za igraće trenera Dokića jer u goste dolazi jedan od najvećih rivala ove godine – sarajevska „Bosna“. Osim za zadržavanje druge pozicije na tabeli eventualna pobjeda bi značila i ostanak za petama prvoplasiranom zeničkom „Čeliku“ koji je jedini poraz u dosadašnjem dijelu takmičenja doživio upravo u Derventi.