Vijesti Sport Sve bolji: Tekstilac efikasan protiv Orašja

Sve bolji: Tekstilac efikasan protiv Orašja

0

U trećem pripremnom sustretu „krojači“ su zabilježili prvu pobjedu – 4:2. Više od sto pedeset navijača moglo je biti prilično zadovoljno efikasnom igrom njihovih ljubimaca.

Trostruki strijelac Glišić, foto: Nikola Kulaga

Ipak, nije sve tako dobro počelo, već na isteku drugog minuta, u prvom napadu gostiju, zatresla se mreža iskusnog Plisnića nakon udarca sa nekih 20 metara. Nakon toga uzvraća Glišić prodorom po lijevoj strani, ali u izglednoj situaciji za šut dodaje prvo Gavriću, a ovaj Susakoviću koji je bio u najneizglednijoj poziciji od svih. Tekstilac preuzima inicijativu, a bolju igru ne materijalizuje uglavnom zahvaljujući prilično grubim startovima gostiju koji su prekidali svaki organizovani napad. Ipak, u 38. minutu, nakon nesmotrenog igranja rukom jednog gostujućeg odbrambenog igrača, Glišić realizuje najstrožu kaznu i donosi izjednačenje. Sjajno prvo poluvrijeme odigrao je Đuričić.

U nastavku je u igru ušao i ljubimac navijača Asanović te odmah priprijetio šutem sa dvadesetak metara. U prvih dvadesetak minuta drugog poluvremena „krojači“ postižu dva gola. Prvo je Brković postigao svoj prvjenac nakon sjajnog prodora po desnoj strani, da bi nakon toga, na sličan način prošao i Prljeta, ali je on nesebično poslužio Glišića. Iz igre tada izlazi Gojić što remeti koncepciju, gosti dolaze do daha i nakon prekida smanjuju zaostatak na 3:2. Do kraja je još jedan maestralan prodor napravio Brković, ponovo je „nanizao“ nekoliko gostujućih igrača, a Glišiću je ostalo samo da proslijedi loptu u mrežu.

Naredna utakmica odigraće se na Gradskom stadionu u srijedu protiv banjalučkog „Borca“.

Tekstilac: Plisnić – Marić, Ćorić, Vujanić, Jolović – Đukić, Đuričić, Komlenović, Susaković – Gavrić, Glišić. Igrali su i: Petrović, Rastović, Prljeta, Gojić, Milaković, Lukić, Brković, Duspara, Asanović.