Vijesti Sport Tekstilac pobjedom nad Borcem do prvog mjesta

Tekstilac pobjedom nad Borcem do prvog mjesta

0

Ni mnogo jači rivali od povratnika u prvoligaško društvo, Borca iz Šamca, nisu uspjeli da osvoje bodove u Derventi.

DSCN9622
„Krojači“ su preuzeli inicijativu od samog početka, ali su gosti organizovanom odbranom omogućili svojim napadačima prvu ozbiljniju priliku na meču. Igrala se 18. minuta kada je veteran Đorić proigrao Hasanovića, inače bivšeg fudbalera Tekstilca, ali je on pogodio mrežu sa spoljašnje strane. Od tog trenutka domaćin je zaigrao još angažovanije, a nakon Škorićevog ubacivanja iz ugla u 32. minuti, Vujanić je bio za malo neprecizan. Četiri minuta kasnije ovaj dvojac je zamjenio uloge, ali je rezultat ipak ostao nepromijenjen. Do kraja poluvremena prijetili su Škorić i Glišić šutevima sa distance, te Kolmlenović udarcem glavom posle kornera, ali bez uspjeha.

Drugo poluvrijeme „krojači“ otvaraju na najbolji mogući način. Susaković je oduzeo loptu na polovini gostiju, potom proigrao Škorića koji idealno asistira Glišiću za njegov treći gol u dosadašnjem dijelu takmičenja. Uslijedio je period sigurne igre domaće ekipe, da bi u 65. minutu Rastović, nakon centaršuta Komlenovića, stigao do lopte prije golmana Smajića i matirao ga za sigurno vodstvo od 2:0. Do kraja utakmice, Škorić je organizovao nekoliko opasnih napada u kombinaciji sa Gavrićem i rezervistom Đukićem, ali se rezultat nije mijenjao.
U narednom kolu naš prvoligaš gostuje u Novom Gradu, kod ekipe Slobode, koja dijeli poslednje mjesto na tabeli. S obzirom da je Krupa savladala Mladost iz Velike Obarske, Tekstilac je nakon ovog kola zasjeo na vrh.

Pomen Stojanu Tomiću
Gosti su iskoristili dolazak u Derventu i da odaju počast Stojanu Tomiću, koji je prije nešto više od dvije godine tragično preminuo na Gradskom stadonu, u utakmici baraža za popunjavanje Prve lige RS između ova dva rivala. Slično je učinila i grupa od 10-ak vrlo bučnih navijača Borca, koji su razvili transparent u čast nesretnog mladića.