Vijesti Sport Tekstilcu bod, nastavljena serija bez poraza

Tekstilcu bod, nastavljena serija bez poraza

0

„Tekstilac“ je nastavio sjajnu seriju od devet susreta bez poraza i u 23. kolu Prve lige Republike Srpske jer je u duelu sa „Slobodom“ iz Novog Grada odigrao neriješeno – 1:1 (0:1). Uz malo sreće naši fudbaleri su mogli do cijelog plijena, ali najubojitiji „krojač“ ove sezone Nemanja Asanović nije realizovao najstrožu kaznu u 60. minutu.

Slavlje strijelca Asanovića, foto Nikola Kulaga

Inicijativu „Tekstilca“ u prvih pola sata utakmice prekida Vujanić nespretnim startom nad najopasnijim igračem gostiju Antonićem koji je sudija Žarić okarakterisao kao prekršaj za najstrožu kaznu koju je Vojinović u 32. minutu rezalizovao. Ipak, do kraja poluvremena gosti ostaju sa igračem manje nakon isključenja Stojanovića, što je u nastavku dalo krila našim prvoligašima.

Već na samom početku drugog poluvremena, u 50. minuti, Asanović završava preciznu akciju Gojića i Glišića, jednu od najljepših koja je viđena ove sezone na Gradskom stadionu u Derventi. „Krojači“ kreću još silovitije, ali najbolju šansu promašuje upravo Asanović kojem u 60. minuti udarac sa bijele tačke brani golman Majkić. Do kraja utakmice prijetili su domaći preko Glišića, Susakovića, Komlenovića i Gojića, dok su gosti uzvratili iz nekoliko kontra-napada i pokazali dugo prvoligaško iskustvo sačuvavši bod sa igračem manje. Ostaje žal zbog promašenog jedanaesterca jer je, osim novih bodova, Asanović mogao da sa osam pogodaka dođe na drugo mjesto liste strijelaca Prve lige RS što je svojevrstan podvig s obzirom na efikasnost „Tekstilca“ ove sezone.

U narednom kolu „krojači“ idu u goste ekipi „Sloboda“ iz Mrkonjić Grada, a u predzadnjem kolu u Derventu dolazi trebinjski „Leotar“.

FK “TEKSTILAC”: Plisnić, Đukić (Rastović), Jolović, Vujanić, Prljeta, Gojić, Asanović, Glišić (Duspara), Susaković, Komlenović, Milaković.
Rezerve: Petrović, Marić, Brković, Ćorić i Simić. Trener: Bojan Magazin.