Vijesti Sport Tekvando: Seniori uspješni u Slavonskom Brodu, najmlađi kod kuće – FOTO

Tekvando: Seniori uspješni u Slavonskom Brodu, najmlađi kod kuće – FOTO

0

Tekvando klub „Derventa“ je prethodnog vikenda bio učesnik turnira u Slavonskom Brodu, kao i organizator „Male olimpijade“, takmičenja za učesnike od 6 do 13 godina.

slavonski brod, 21. mart 2015

Prošle subote (21. marta) u Slavonskom Brodu održan je tekvondo turnir „Susret prijateljstva“ koji je privukao 532 takmičara iz 47 klubova i četiri države (Srbija, Hrvatska, BiH i Slovenija). Tekvandoisti TK „Derventa“ osvojili su ukupno šest medalja, po tri zlatne i srebrne, što im je na kraju donijelo prvo mjesto u ekipnoj konkurenciji seniora.

3. Magdalena Đurić, SŽ-57kg

Narednog dana (nedjelja, 22. mart) Sportska dvorana u Derventi bila je domaćin “Male olimpijade”, tekvando takmičenja za takmičare od 6 do 13 godina. Takmičenje je privuklo preko 350 učesnika iz 24 kluba, a imalo je i međunarodni karakter jer su osim takmičara iz BiH nastupili i najmlađi tekvandoisti iz Srbije i Hrvatske. Dervenćani su ponovo bili uspješni, osvojivši ukupno 18 medalja.