Vijesti Sport Tekvondo: Karanovićeva najbolja seniorka turnira u Zagrebu, Dervenćanima pregršt medalja

0

Na turniru “Čigra open” održanom proteklog vikenda u Zagrebu, derventska tekvondoistkinja Milca Karanović proglašena je za najbolju takmičarku u seniorskoj konkurenciji, dok su derventski tekvondoisti ukupno osvojili 5 zlatnih, 3 srebrne i 8 bronzanih medalja.

Pored Karanovićeve (ktg -67 kg), zlatna odličja osvojili su kadeti Sergej Teofilović (-53 kg), Predrag Simić (-33 kg) i Milan Dimitrijević (+65 kg), te mlađi kadet Luka Topalović (-39 kg).

Srebrne medalje osvojili su kadet Srđan Teofilović (-53 kg), te mlađi kadeti Kristijan Stanić (-39 kg) i Marko Savković (-43 kg).

Kadeti Damjan Tadić (-53 kg), Danijela Dukić (-55 kg), kao i mlađi kadeti Gabrijel Đurićić (-36 kg), Andrej Pavlović (-36 kg), Ognjen Tešendić (– 43 kg), Anastasija Pavlović (-51 kg), Anica Mikerević (-24 kg), Andrija Prodić (+51 kg) zaslužili su bronze.

Zahvaljujući postignutim rezultatima, takmičari kadetskog uzrasta osvojili su ekipno prvo mjesto.