Vijesti Sport Turnir mjesnih zajednica: Završena prva faza, poznato deset učesnika drugog kruga

0

Sinoć su na rasporedu bile utakmice trećeg kola turnira mjesnih zajednica.

Derventa II Gakovac
Ekipa Derventa II

Neizvjesno je bilo već od  prvog meča između Čardaka i Novog naselja, koji je i završen neriješenim rezultatom, a sa kojim su „čardaklije“ bile zadovoljnije. I drugi susret, između Pojezne i Donje Lupljanice, takođe je završen neriješeno, a sa tim rezultatom Pojezna je zauzela prvo mjesto u svojoj grupi.

Prošlogodišnji prvak Osinja je u drugom poluvremenu slomila otpor ekipe iz Velike Sočanice, dok je Derventa I je rutinski dobila Trstence, za prvo mjesto u grupi. Meč pun preokreta viđen je u grupi D, gdje su o drugom mjestu odlučivali igrači Gakovca i Kostreša. Pred sam kraj meča bilo je 6:6 , da bi u zadnja dva minuta igrači Gakovca iskoristili svoje šanse i došli do plasmana u drugi krug.

Ukrina je očekivano dobila Kalenderovce, kao i Čardak ekipu iz Detlaka u zaostaloj utakmici drugog kola, i tako ovjerio prvo mjesto u grupi. Crnča je dobila Detlak i tako se kao drugoplasirana plasirala u drugi krug.

Na turniru je učestvovalo 20 ekipa, u pet grupa, a iz svake je prošlo po dvije prvoplasirene iz grupe, tako da u drugom krugu je ostalo 10 ekipa. Utakmice eliminacija drugog kruga su na rasporedu u srijedu 22.06.