Vijesti Sport Ulična košarka: Nedinić i ekipa osvojili turnir iz serije “FIBA streetball 3×3”

Ulična košarka: Nedinić i ekipa osvojili turnir iz serije “FIBA streetball 3×3”

0

Na turniru u uličnoj košarci, održanom prošlog vikenda u Živinicama, ekipa “Ecos Romari” iz Viteza, za koju je nastupio Dervenćanin Nikola Nedinić, osvojila je prvo mjesto i tako ostvarila plasman u završnicu “FIBA streetball 3×3 BiH” (3×3 Liga BiH).

Na turniru su učestvovale 24 ekipe, a tim iz Viteza u finalu je savladao Sremsku Mitrovicu rezultatom 17:16. Pored Nedinića, pobjednički sastav su činili i Ranko Križanović i Marijo Blaškan.

Inače, ovakvi turniri se održavaju duž BiH, a pobjednici ostvaruju pravo nastupa na završnom turniru koji će ove godine biti održan u Vitezu.

Zanimljivo je da ekipa iz Viteza, u nešto drugačijem sastavu, redovno učestvuje na svjetskim mastersima, poput onih u Moskvi ili Kini, te da je među 10 najboljih timova svijeta u ovom sportu.