Vijesti Sport Veliki korak ka doigravanju: Rukometaši savladali Bosnu u Sarajevu!

Veliki korak ka doigravanju: Rukometaši savladali Bosnu u Sarajevu!

0

RK Bosna i RK Derventa odigrale su susret pretposljednjeg kola rukometne Premijer lige BiH u dvorani Ramiz Salčin na Mojmilu.

Duel dvije ekipe koje su direktni konkurenti u borbi za treće mjesto i doigravanje za prvaka države, završio je pobjedom rukometaša Dervente rezultatom 29:26.

Utakmicu obje ekipe otvorile dosta tvrdo i čvrsto u odbrani. Rezultat nakon deset minuta igre bio je izjednačen 4:4. Gosti iz Dervente u 16. minuti imaju prvi put dva pogotka prednosti (8:6). Ipak, Studenti nisu dozvolili gostima da se rezultatski ‘odlijepe’ te su u posljednjih pet minuta susreta ekipe ušle rezultatski poravnate (10:10). Iako su do kraja susreta i jedna i druga momčad imale priliku da dođu do prednosti na poluvremenu je rezultat bio neriješen 12:12.

Gosti bolje otvaraju drugi dio i dolaze do prednosti od tri pogotka. Ipak, Bosna se ponovno vraća u susret i 15 minuta prije kraja poravnava rezultat na 18:18.  U posljednjih deset minuta gosti ulaze sa tri pogotka prednosti (23:20), a tu razliku i održavaju do kraja utakmice koju dobijaju rezultatom 29:26.  Najefikasniji u redovima ‘Studenata’ bili su Memić i Alibegović sa po pet pogodaka, dok je najviše golova za Derventu postigao Zekić (8).

U posljednjem kolu Derventa dočekuje Borac iz Banjaluke.