Vijesti Sport Banja Dvorovi: Mladim šahistima iz Dervente tri medalje

Banja Dvorovi: Mladim šahistima iz Dervente tri medalje

0

Mladi derventski šahisti Nikola Sibinčić, Ema Radanović i Sergej Radanović ostvarili su zapažene rezultate na šahovskom turniru za mlade do 16 godina održanom u Banji Dvorovi.

Šahovski klub Derventa je imao tri predstavnika koji su se okitili medaljama, ostvarivši odlične rezultate. U konkurenciji do 10 godina za dječake takmičilo se 28 igrača, a Nikola Sibinčić je osvojio srebrnu medalju sa osvojenih 6 poena iz sedam partija. Sergej Radanović je u konkureciji dječaka do 16 godina osvojio drugo, a Ema Radanović je u konkurenciji djevojčica do 10 godina zauzela treće mjesto i bronzanu medalju, saopšteno je iz ŠK Derventa.

Na takmičenju je učestvovao 61 šahist iz BiH i Srbije i to 44 dječaka i 17 djevojčica podjeljenih u 8 kategorija.