Vijesti Sport BARAŽ: Tekstilac – Borac (Š) 1:2

BARAŽ: Tekstilac – Borac (Š) 1:2

0

Fudbaleri derventskog Tekstilca su danas na svom stadionu u ponovljenoj utakmici baraža za popunu Prve lige RS doživjeli poraz od šamačkog Borca rezultatom 1:2(0:1). Šamčani su u prvom poluvremenu stekli prednost 1:0, a domaći fudbaleri su u prvoj minuti drugog dijela izjednačili iz jedanaesterca pogotkom Lovrića koji je smjestio loptu iza leđa gostujućeg golmana preciznim šutem pod prečku.

Tekstilac - Borac (Samac) 1 - 2

Najstrožijoj kazni prethodilo je igranje rukom odbranbenog igrača gostiju. Slavlje mnogobrojne publike nije u Derventi nije se stišalo a Borac je ponovo stigao do prednosti 1.2. Samo što su krenuli sa centra gosti su iskoristili neopreznost domaćih i poveli. Stečenu prednost su do kraja utakmice sačuvali, a rezultat je mogao biti veći jer se mreža još jednom tresla ali pogodak je poništen zbog ofsajd pozicije.

U posljednjoj minuti utakmice nesmotren potez gostujućeg igrača sa brojem 6 prošao je nekažnjeno jer je udario domaćeg fudbalera nogom u glavu dok je ležao na travi prethodno fauliran. Sjajni uslovi za igru su bili danas u Derventi. Odličan travnati teren, puna tribina gledalaca i idealno vrijeme za igru sa rastrčanim igračima na terenu stvorili su pravi ambijent.

Ipak čitav susret prošao je u sjenci tragičnog slučaja iz prethodnog susreta kada je u nepovrat otišao jedan mladi život. Svi fudbaleri na terenu nosili su crne trake oko ruke na sjećanje na tragično preminulog fudbalera Borca iz Šamca , Stojana Tomića.

Revanš susret igra se u subotu na graskom stadionu u Šamcu sa početkom od 17.30 časova.

TEKSTILAC – BORAC 1:2 (0:1)

Derventa – Stadion Tekstilca. Gledalaca: 700. Sudija: Duško Joškić (Prijedor). Strijelci: Lovrić u 46 minutu za Tekstilac, a Susaković u 24 i 48 minutu za Borac. Žuti kartoni: Gojić, Bosić (Tekstilac); Smajić, Jukan, Stanković, Dobrić, Hasanović, Milićević, Mirić (Borac).

TEKSTILAC: Plisnić, Đorić, Miljić, Jolović, Lovrić, Gojić, Rastović (od 70. min. Milićević), Milošević (od 68. min. Duspara), Đukić, Simić, Bosić. Trener: Mitar Lukić.

BORAC: Smajić, Jukan, Stanković, Dobrić, Lukić, Galešić, Pupčević (od 69. min. Mirić), Maksimović, Susaković (od 76. min. Mićić), Hasanović (od 88. min. Milićević), Spasojević. Trener: Predrag Lukić.

Igrač utakmice: Zoran Stanković (Borac).