Vijesti Sport Borac bez puno muke do bodova protiv Željezničara

Borac bez puno muke do bodova protiv Željezničara

0

Proteklog vikenda je odigrano prvo kolo MFL Doboj, a ekipa Borca iz Bosanskih Lužana je gostovala u Pridjelu kod Željezničara. Gostovanje u Pridjelu je bilo veoma uspješno, Borac je sa dva pogotka Trutine osvojio prva 3 boda.

Borac bez puno muke do bodova protiv Zeljeznicara

Domaćin je pružio solidan otpor, ali mu je nedostajalo konkretnosti u završnicama da bi izvukao povoljniji rezultat. Borac je poveo već u 11. minuti kada je Balešević je izveo aut i pronašao Trutinu koji postiže fantastičan gol.

Željezničar je nakon toga pokušavao da izjednači iz prekida, većinom šutevima iz slobodnih udaraca. Izvođači nisu bili precizni, pa se na odmor otišlo sa rezultatom povoljnim za goste iz Lužana.

U drugom poluvremenu Borac je posložio svoje redove, a u 63. minuti Trutina je pobjegao odbrani Željezničara i pogodio za 2:0.

Vrijedi izdvojiti još pokušaj domaćih kada su pogodili okvir gola. Novajlija Gojić je svojim intervencijama uspio sačuvati mrežu Borca neteknutom, a odbranom je sjajno dirigovao Kozić.

Borac je igrao u sledećem sastavu: Gojić, Kozić, Nedić, Balešević, Simić, Budeša (Kulaga Dario), Kulaga Dalibor (Ćorić), Kojić, Savić, Makivić (Marković) i Trutina.