Vijesti Sport Borac i 27. Juli upisali po tri boda

Borac i 27. Juli upisali po tri boda

0

Prošlog vikenda odigrano je 2. kolo MOL Doboj. Borac iz Bosanskih Lužana je savladao Zborište u gostima, dok je 27. Juli iz Kalenderovaca na domaćem terenu savladao Borac 1975 iz Osinje.

-

27. Juli iz Kalenderovaca je nakon teškog poraza u prvom kolu od Borca iz Kotorskog rezultatom 5:2, u nedjelju na “domaćem terenu” u Derventi pobijedio u lokalnom derbiju Borac 1975 iz Osinje rezultatom 2:1 (1:1).

U ravnopravnoj igri tokom cijelog meča više sreće i spretnosti imala je domaća ekipa i slavila prvu pobjedu ove sezone.

Strijelci za domaćina su bili: Stanišić u 1. minutu i Subić u 87. minuti, a za goste Šogorović.

27. juli igrao u sastavu: Merdžanović, Udovičić, Glišić, Aksentić, Nović, Legin, Lukić, Brković, Stanišić, Kukić B, Malić (Subić).

Borac iz Lužana uspješan u gostima

Borac je tokom većeg dijela susreta dominirao, kontrolisao igru i stvarao šanse. Gosti su svoje šanse stvarali iz kontra napada i prekida. U par navrata uspjeli su da šutaju na gol, ali većina šuteva išla je van okvira gola. Nakon promašenih par zicera u 37. minuti poslije centaršuta Kulage, Bašić postiže pogodak za 1:0. U drugom poluvremenu gosti su prikazali nešto bolju igru, ali ne i dovoljnu dobru za promjenu rezultata.

Ovom pobjedom Borac je zasjeo na vrh tabele sa 6 bodova, ali sa utakmicom više od Rudara i Vučijaka.

Za Borac su nastupili: Gojić, Balešević, Kozić, Bašić, Bojanović, Simić (Nedić), Kulaga, Kojić, Savić, Trutina, Makivić.