Vijesti Sport Borac nadigrao 27. Juli

Borac nadigrao 27. Juli

0

U okviru 14. kola MOL OFS Doboj Borac iz Bosanskih Lužana je ugostio 27. Juli iz Kalenderovaca. Pred oko 50 gledalaca Borac je nastupio u sledećem sastavu: Budeša, Bojanović, Nedić, Bašić, Balešević (Kozić), Kojić, Kulaga Dario (Ćorić), Kulaga Dalibor, Lisičić (Marković), Trutina, Savić.

Borac je od samog početka startovao silovito i već u 5-om minutu Kojić dovodi domaće u vodstvo. Nedugo zatim poslije gužve u šesnastercu najspretniji bio je kapiten Savić za 2:0. Igrači Borca su dominirali i imali veći posjed lopte, ali nesporazum Bašića i golmana Budeše vraća neizvjesnost u utakmicu i Stanišić postiže pogodak za 2:1. Do kraja prvog poluvremena nakon centaršuta Bojanović, Savić glavom rutinski posprema loptu u mrežu.

U nastavku utakimice opet ista priča, domaći dominiraju i drže loptu u svom posjedu, a gosti iz kontri pokušavaju da smanje rezultat, što ima je pošlo za rukom 10 minuta prije kraja, kada je Brković efektno postigao gol za 3:2. Ipak do kraja rezultat se nije mijenjao i 3 boda zasluženo ostaju u Lužanima. Ovom pobjedom Borac je zadržao 4. mjesto na tabeli.

U ostalim susretima nije bilo iznenađenja.

Kotorani su na poluvremenu utakmice u Pojezni vodili 0:3, ali su domaći sa dva brza gola u nastavku vratili neizvjesnost utakmici. Međutim, gosti su uspjeli da do kraja sačuvaju prednost i tako se približe vodećem OFK Poletu 1926 na tri boda zaostatka.

Polet iz Podnovlja je bez većih problema pobijedio u Pridjelu, a Rudar i Polet iz Broda odigrali su bez golova. BSK je protiv Borca 1975 upisao šestu pobjedu u prvenstvu i “zacementirao” šesto mjesto.