Vijesti Sport Borac pokraden u Brodu

Borac pokraden u Brodu

0

U okviru 3. kola MOL Doboj FK “Borac” iz Bosanskih Lužana je u petak, 14. septembra, gostovao u Bosanskom Brodu kod FK “Polet”. Prvo poluvrijeme nije bilo pretjerano zanimljivo borba se uglavnom vodila na sredini terena.

Borac je u duel ušao veoma hrabro, bez trunke respekta. Odbrana je maestralno radila svoj posao. Jedinu pravu šansu imao je “Polet” pogodivši stativu iz slobodnog udarca. Takodje treba napomenuti sramotno ponašanje predstavinka “Poleta” koji su stolicom gađali delegata utakmice.

Drugo poluvrijeme počinje fantastično za “Borac”, Budeša postiže fantastičan pogodak za vodstvo od 1:0. Nekoliko minuta kasnije Budeša je iznudio penal. Siguran izvođač bio Savić. Od tog momenta nastaje potpuna pometnja na terenu, sudija preuzima glavnu riječ i preokreće utakmicu.

Sudi se svaki kontakt nad domaćem igrečem i dosta ne postojećih faula. Vidjelo se da “Borac” NE SMIJE da pobjedi. Odmah nakon gola Kulaga Dario bez ikakvog objašnjenja dobija drugi žuti karton i mora da napusti igru, dok gosti smanjuju na 2:1.

Nedugo zatim i domaći igrač biva isključen zbog dva žuta kartona. Pred šesnaestercom gostiju očigledan faul je napravljen nad Stjepanovićem, ali sudija svira faul za domaće i iz te akcije domaći dolaze do izjednačenja.

Međutim igrači Borca se nisu predavali i Savić nas opet dovodi u vodstvo. Polet je krenuo da napada i postižu izjednacujuci gol, ali faul nad golmanom sudija nije htio da vidi.

Golman Pijetlović je završio u bolnici sa slomjenom nogom i dugo će da odsustvuje sa terena. Zamjenio ga je Plavšić koji nije uspio da spriječi napade Poleta i utakmica se završava sa rezultatom 5:3.

Jedna velika sramota je doživljena u Brodu, 22 igrača na terenu igraju besplatno, a jedan anti-fudbal čovjek koji se masno plaća za ovaj rang fudbala sve upropasti!!!