Vijesti Sport Borac preokrenuo u Osinji

Borac preokrenuo u Osinji

0

Proteklog vikenda odigrano je 13. kolo MOL OFS Doboj. Susret između Borca 1975 iz Osinje i Borca iz Bosanskih Lužana obilježila su iznenađenja i preokret.

Zbog povreda i suspenzija Borac ponovo nije imao na raspolaganju dosta igrača iz prve postave, pa se na golu Lužančana našao rezervni golman Ćorić.

Izuzetno loš teren išao je na ruku domaćim igračima koji su se bolje snašli, i prebacili igru na polovinu terena koja je pripala gostima iz Lužana. Jedinu pravu priliku za Borac iz Lužana u prvom poluvremenu imao je Balešević, istovremeno domaćini iz Osinje uspjeli su postići gol, a Osinjane je u vodstvo doveo Šogorović.

Gosti iz Lužana su u drugo poluvrijeme ušli znatno oštrije, sa ciljem da poravnaju rezultat, ali im se to obilo o glavu i primaju još jedan gol, strijelac je i ovoga puta bio Šogorović.

Ipak gosti se nisu predavali i u 65. minuti Lisičić postiže pogodak za 2:1, a samo 5 minuta kasnije rezervista Nedić sjajnim pogotkom poravnava rezultat na 2:2. Hladan tuš za domaćina uslijedio je u 72. minuti kada je Trutina postiže treći gol za goste iz Lužana.

Konačan rezultat: Borac 1975 (Osinja) – Borac (Bosanski Lužani) 2 : 3

Za Borac iz Bosanskih Lužana su igrali: Ćorić, Bojanović, Simić, Đurđić (Nedić), Bašić, Kulaga Dario, Kulaga Dalibor, Lisičić (Kozić), Trutina, Savić, Balešević (Marković).