Vijesti Sport Borac slavio protiv Borca

Borac slavio protiv Borca

0

Fudbaleri Borca iz Lužana odigrali su meč sezone i sa ubjedljivih 6:2 (5:0) savladali Borac 1975 iz Osinje, u meču četvrtog kola MOL Doboj, pred oko 150 navijača na stadionu FK Borca u Bosanskim Lužanima.

Trener Miro Lisčić dao je priliku igračima koji do sada nisu dobijali šansu, i oni su sa standardnim prvotimcima već u prvom poluvremenu razbili Osinjane.

Na početku utakmice briljirao je Savić i svojim prodorima unosio nemir u odbarnu gostiju. Već u 5. minutu probio je po lijevoj strani i natjerao gostujućeg igrača da sam sebi zatrese mrežu. Nekoliko minuta kasnije identična akcija, Savić centrira, a na pravom mjestu nalazi se Budeša i povećava rezultat na 2:0. Zatim Savić postiže pogodak za vodstvo od 3:0, Kojić sjajnim udarcem sa 25 metara povećava prednost, a svojim prvim pogotkom na utakmici Dalibor Kulaga rješava prvo poluvrijeme.

U drugo poluvrijeme Lužančani ulaze opuštenije u igru i dopuštaju protivniku da smanji rezultat na 5:1. Međutim Dalibor Kulaga drugim golom vraća prednost, a nakon još jedne neopreznosti u domaćim redovima Osinjani postižu gol za konačnih 6:2.

Lužančani u sledećem kolu gostuju Kalenderovcima, dok Osinjani dočekuju BSK iz Bušletića.