Vijesti Sport Borcima KBV Derventa osam odličja sa kik-boks turnira “Jahorina Open”

Borcima KBV Derventa osam odličja sa kik-boks turnira “Jahorina Open”

0

Simo Zorić, Božana Nešković i Stefan Jevtić osvojili su zlatne medalje na danas održanom kik-boks turniru „Jahorina open“. Borci Kluba borilačkih vještina Derventa osvojili su još dvije srebrne i tri bronzane medalje.

Zorić je do medalje, u kategoriji juniora kick-light do 84 kg, stigao rutinskim pobjedama u dva meča. Zlato Dervenćanima je donijela i Božana Nešković u kategoriji juniora kick-light do 50kg, te Stefan Jevtić u kategoiji djeca kick light do 27kg.

Božana je prikazala borbenost, pobjednički mentalitet i davanje zadnjeg atoma snage. Ona je u finalnom meču fantastičnim preokretom pobijedila takmičarku iz Konjica i okitila se zlatnom medaljom. Odličnu borbu priredio nam je Jevtić. Iako mu je ovo bio prvi meč, to ga nije spriječilo da da izazove ovacije publike i okiti se najsjajnijom medaljom, ističu iz ovog kluba.

Srebrne medalje osvojili su Sergej Sidlik u kategoriji juniora kick light do 74 i Nemanja Gojić u kategoriji djece kick-light do 33kg.

Sergej je u prvom kolu pobijedio borca iz Beograda, a u polufinalu je bio bolji od borca iz Foče, da bi u finalnom meču Sidlik je zaustavljen od borac iz Laktaša. Svoj prvi meč radio je Gojić, koji je pokazao lavovsku borbu, ali je zaustavljen od iskusnijeg borca, navode iz derventskog kluba.

Bronze su osvojili Đorđe Jevtić, Luka Vajić i Mihajlo Jeličić.

Đorđe je u kategoriji stariji kadet kick-light do 63k izgubio u polufinalu od takmičara iz Priboja i okitio se bronzom, dok je Luka u polufinalnom meču izgubio od borca iz Jelaha. Inače, oba ova borca, su po uzrastu mlađi kadeti, ali se bore u starijoj konkurenciji. Jeličić je u kategoriji kick-light do 52kg stariji kadet, u prvom meču rutinski savladao borca iz Lukavca, a u polufinalu izgubio od odličnog borca iz Uba, saopšteno je iz ovog kluba.

„Jahorina Open 2022“, okupio je oko 200 takmičara iz Srbije, BiH, Crne Gore, Makedonije, Slovenije i Turske.