Vijesti Sport Derbi Derventi

Derbi Derventi

0
BANJA LUKA – Rukometaši Dervente nastavili su sa dobrim igrama, te su u jednom od derbija 18. kola Prve lige Republike Srpske kao gosti savladali Drinu rezultatom 30:29.

Ekipa Nebojše Kljajića od starta je krenula agresivno, do poluvremena stekla pet golova viška, da bi u nastavku Zvorničani zaprijetili, ali više od minimalnog poraza nisu mogli izvući.
Siguran je bio i trećeplasirani Cepelin. Mladi Banjolučani su sjajnom igrom osvojili cijeli plijen na neugodnom gostovanju kod Slavije, te su ostali u trci sa Derventom za “kotu dva”. Leotar je neočekivano lako izašao na kraj sa ekipom Srpca 44:31. Trebinjci su nakon pola sata igre imali “plus sedam”, da bi u nastavku stečenu prednost još i uvećali na iznenađujuće ubjedljivih 13 golova viška. Omladinac je upisao još jedan poraz i to na svom terenu. Banjolučani su u efikasnoj utakmici izgubili od Kotor Varoša, a nije im pomogla ni sjajna partije Grmuše, koji je upisao čak 19 golova.
Sve bolji Partizan je u uzbudljivoj utakmici trijumfovao u “Boriku” protiv Mladosti Borca, dok je Bijeljina iskoristila prednost domaćeg parketa da slavi u okršaju sa Hercegovinom.
Tekst: De. M. – Glas Srpske