Vijesti Sport Dervenćani istrčali trku u Modriči, Kovčić među najboljima

Dervenćani istrčali trku u Modriči, Kovčić među najboljima

0

Na 4. Uličnoj trci „Modriča 2022“, među 250 takmičara iz Bosne i Hercegovine, Srbije, Hrvatske i Rusije, našli su se i derventski rekreativci Damir Kovčić, Saša Gostić i Aleksandar Plavšić.

Sa vremenom od 40:44 minuta Kovčić je bio najuspješniji osvojivši 12. poziciju u ukupnom plasmanu i prvo mjesto u kategoriji takmičara iznad 40 godina. Plavšić je dionicu od 10 kilometara istrčao za 44:58, a Gostić za 49:41.

U konkurenciji seniora pehar je osvojio Belmin Mrkanović iz Atletskog kluba Doboj -Istok, istrčavši maraton za svega 34.25 minuta. Drugo mjesto osvojio je Uroš Gutić, a treće Branislav Čelić.

U konkurenciji žena na 10 kilometara najbolja je bila Slađana Stamenković. Drugo mjesto pripalo je Biljani Cvijanović i treće Luciji Kimani.

Na stazi dugoj 5 km najbolji je bio Snežan Obradović stigavši na cilj za svega 17.07 minuta, drugi je bio Uroš Ćerić i treći Sreto Krstić.U konkurenciji žena najbolja je bila Jovana Radulović iz Atletskog kluba Prnjavor. Drugo mjesto osvojila je Sanda Skenderija i treće mjesto pripalo je Božani Dugić.

Trci seniora prethodila je dječija ulična trka pod motom „Važno je učestvovati“ gdje  učešće uzelo veliki broj modričkih mališana.

Start i cilj trke bio je na Trgu dr Milan Jelić, gdje su uručeni  pehari, medalje i novčane nagrade najboljim takmičarima.