Mlada Dervenćanka Teodora Glišić predstavljaće sebe i svoj grad na izboru za Miss Republike Srpske, koji će se održati 20. marta u Centru za kulturu u Bijeljini.
Odluka da se prijavi na takmičenje bila je spontana, ali dobro promišljena – u dogovoru sa svojom menadžerkom zaključila je da je ovo idealna prilika za novo iskustvo i dalji profesionalni razvoj u modelingu.
– Takmičenje donosi uzbudljiv period ispunjen radom, učenjem i novim poznanstvima. Djevojke će proći kroz pripreme koje će im pomoći da razviju samopouzdanje, unaprijede javni nastup i nauče kako da istaknu svoje najbolje osobine. Uz sjajnu organizatorku i menadžerku Stelu Zubak Jovanović, sigurna sam da će sve proteći u najboljem redu, istakla je Teodora.
Kako kaže, pripreme za takmičenje tek predstoje, a najizazovniji aspekt ovog procesa vidi u vladanju stresom i očekivanjima javnosti. Ipak, njen pristup je pozitivan:
– Mislim da se treba opustiti i uživati u svakom trenutku. Umjesto treme, osjećam uzbuđenje što sam dio nečeg novog. Navikla sam na kamere i pistu, tako da nemam straha od nastupa. Očekivanja su, naravno, visoka, ali ne želim sebi stvarati pritisak, kaže Teodora.
Unazad dvije godine gradi uspješnu karijeru u modelingu. Od sklapanja ugovora sa agencijama, preko snimanja reklamnih kampanja i promotivnih materijala, do nošenja kreacija poznatih dizajnera – njen put u svijetu mode tek počinje. Iako ne otkriva previše o budućim planovima, priznaje da postoje i inostrane ponude, te da će vidjeti kojim će putem dalje ići.
Podrška rodnog grada za nju ima poseban značaj.
– Derventa mi je uvijek bila oslonac i motivacija. Nastojaću da je predstavim na najbolji način i da budem ponosna ambasadorka naše lokalne zajednice, naglašava ambiciozna Dervenćanka.
Ova talentovana djevojka već je dokazala da ima potencijal za velike stvari, a izbor za Miss Republike Srpske je samo još jedan korak u njenoj karijeri. Bez obzira na ishod takmičenja, jedno je sigurno – Teodora Glišić će nastaviti da osvaja modne piste i ostavlja trag u svijetu modelinga.
Derventa Cafe