Sport Derventa Futsal 2014 DERVENTA FUTSAL 2014: Apeiron gazi, Frukta ubjedljiva

DERVENTA FUTSAL 2014: Apeiron gazi, Frukta ubjedljiva

0

Odigrani su i poslednji susreti osminefinala ovogodišnjeg izdanja turnira u malom fudbalu, a viđen je izuzetno efikasan i atraktivan fudbal u kombinaciji sa mečevima neizvijesnim do poslednje sekunde.

derventa futsal 24.12.

Već od prvog susreta večeri vidjelo se kakav nas fudbal očekuje. U susretu „MNK Brod Simplexa“ iz Slavonskog Broda i domaćeg „Baja Shoes-a“ (za koji nastupaju igrači iz Čelinca) Brođani su vodili do zadnjeg minuta, dvaputa promašili nebranjen gol (zbog „Bajine“ taktike igrača više u polju), a nakon drugog promašaja „Baja“ je iz kontre postigao izjednačujući pogodak (1:1). U izvođenju penala bolja je bila domaća ekipa za jednu odbranu golmana Stanivukovića i obezbijedila plasman među 12 najboljih.

U susretu prošlogodišnjeg pobjednika „Apeirona“ i prnjavorske „Kuće zdravlja dr Marjanović“ (za koju nastupaju igrači KMF „Ljubić) neizvijesno je bilo do pet minuta prije kraja kada Banjalučani ubacuju u „brzinu više“, postižu tri brza gola i obezbjeđuju zasluženi plasman u četvrtfinale (6:1).

Meč između „Zekerić voća“ iz Tuzle i „Akselmonta“ iz Srebrenika (pojačanog igračima iz Gračanice) donio je novi neizvijestan susret koji je riješen pogotkom Muratovića pet minuta prije kraja utakmice za prolaz Tuzlaka među TOP 12 (2:1).

Novi odličan sraz viđen je u susretu mlade tuzlanske ekipe „MNK Bosna kompred“ i jednog od favorita turnira „AS Zilkić“ iz Šija za koji nastupaju igrači iz Doboja i čak pet reprezentativaca BiH u futaslu. Ekipa „Zilkić“ je imala inicijativu i napadala, ali su dva puta bili u situaciji da sustižu vodstvo protivnika. Ipak, presudna je bila kontra tri minuta prije kraja koju je za Tuzlake realizovao Ćosić obezbjedivši vodstvo koje je u poslednjim sekundama potvrdio Rahmić (4:2). Iako rezultat na kraju djeluje izvijestan, bio je to dramatičan meč.

Duel domaćih ekipa „Inox M“ (pojačanog igračima iz Doboja) i „Fructa Trade“ (sa čak 4 reprezentativca Srbije) nije donio mnogo neizvijesnosti, ali jeste dosta golova. Nakon brzog vodstva (2:0) na početku susreta iskusna ekipa „Fructe“ postiže još nekoliko pogodaka i meč privodi rutinski kraju (5:0).

Neizvijesnost je zato viđena u susretu teslićkog „Extraproma“ (za kojeg nastupaju igrači iz I. Sarajeva) i „Mramorproma“ iz Usore. Usorani su uspijevali stići čak tri puta vodstvo teslićke ekipe tako da se u zadnjih pet minuta ušlo sa rezultatom 3:3. Ipak, tada nekoliko njihovih grešaka kažnjava trostruki strijelac Jelić i odvodi „Extraprom“ među 12 najboljih.

Šlag na tortu predstavlja poslednji meč večeri između „Pilane Đurić“ za koju nastupaju igrači iz Srbije i ekipe „FK Sloga Crnjelovo“ za koju nastupaju igrači KMF „Ugljevik“, prvoplasiranog tima Prve futsal lige RS. U skladu sa tim odigrana je i fenomenalna utakmica u kojoj je sredinom drugog poluvremena povela „Sloga“. „Đurić“ odgovara ubacivanjem igrača više u polje što protivnik koristi i dva puta neuspiješno šutira na nebranjen gol, prvi put pogodivši okvir gola, a drugi put Šošo izbacuje loptu glavom. Pritisak „Đurića“ se nastavlja, prvo izjednačenje donosi Matijević, a potom tačno 61 sekundu prije kraja Tomin donosi prednost udarcem sa distance u same rašlje gola Ugljevičana. Od tog trenutka oni pokušavaju sa igračem više u polju, ali izostaje realizacija stvorenih šansi tako da ostaje – 2:1.

Danas je na programu poslednja utakmica osminefinala između „Džani prometa“ iz Zagreba i „DM montaže“ iz Broda, nakon čega slijede prvi susreti četvrtfinalista. Dvanaest ekipa koje su prošle u narednu fazu podjeljene su u 4 grupe, a samo prvoplasirane ide u polufinale.