Sport Derventa Futsal 2014 Derventa futsal 2014.: Prvi polufinalisti „Đurić“ i „Fructa“

Derventa futsal 2014.: Prvi polufinalisti „Đurić“ i „Fructa“

0

Sinoć su odigrani prvi četvrtfinalni susreti u konkurenciji seniora, a prvi polufinalisti su domaće ekipe „Pilana Đurić“ i „Fructa Trade“, pojačane igračima sa strane.

derventa futsal 24.12.2014

Program je počeo susretom osminefinala između zagrebačkog „Džani prometa“ i „DM montaže iz Broda u kome su Brođani, lakše nego se očekivalo, slavili sa ubjedljivih 5:2.

U četvrtfinalnoj grupi 3 ekipa „Pilane Đurić“ je savladala vrlo dobre Dobojlije sa pristojnih 3:0, iako je meč odlučen tek u poslednjih 10 minuta susreta. O prvom polufinalisti odlučivao je duel ove ekipe i tuzlanskog „Zekerić voća“, a susret ta dva tim donio je možda i ponajbolji futsal na turniru do sada. Nakon vodstva „Pilane Đurić“ gosti iz Tuzle potpuno preokreću meč u svoju korist pet minuta prije kraja (2:1). Domaća ekipa potom kreće na sve ili ništa, uvodi igrača u polje umjesto golmana, a rizik se isplatio dva minuta prije kraja kada stižu do izjednačenja – 2:2. O prolasku u polufinale odlučivali su penali u kojima je ulogu tragičara dobio do tada ponajbolji igrač svoje ekipe Avdić kome je Josimović „skinuo“ penal u trećoj seriji.

derventa nele karajlic
Dr Nele Karajlić posjetio turnir

U četvrtfinalnoj grupi 4 nije bilo toliko neizvijesnosti. U prvom susretu ekipa „Testing centar“, za koju nastupaju igrači iz Teslića i Zavidovića, iskoristila je greške „DM montaže“ i potom znalački povećavala prednosti iz kontra-napada do kraja susreta (7:3). Ipak, za prolazak u polufinale morali su pobijediti „Fructu“ koja je bila prevelik zalogaj prošle večeri i zasluženo slavila (7:2), pridruživši se tako „Pilani Đurić“ u polufinalu.

Preostale polufinaliste dobićemo nakon današnjeg programa i četvrtfinalnih susreta u grupi 1 i 2. Iznenađenje večeri bio je Nele Karajlić koji je gostovao u našem gradu i koji je kao osvjedočeni ljubitelj fudbala iskoristio ovu priliku da pozdravi prisutne, a dobio je i sat sa posvetom turnira, simbloični poklon od organizatora.