Vijesti Sport Derventa je pobjednik Kupa Republike Srpske! – FOTO

Derventa je pobjednik Kupa Republike Srpske! – FOTO

0

Priveden je kraju finalni turnir Kupa Republike Srpske koji je ovog vikenda održan u Derventi. Nakon jučerašnjih susreta, u finale su se plasirale ekipe Dervente i Slavije iz Istočnog Sarajeva. Finalna veče započeta je, kako i dolikuje, intoniranjem himne “Moja Republika”.

U prvom poluvremenu Derventa je pokazala da je kvalitetnija ekipa od gostiju iz Istočnog Sarajeva, i u tom dijelu igre stekla je prednost od sedam golova (20:13). Gosti su pokazali veliku borbenost, ali se pred kraj prvog poluvremena “razbranio” Starčević, što je omogućilo nekoliko brzih kontri i ubjedljivo vodstvo nakon 30 minuta igre.

I u nastavku Derventa povećava prednost na 8 golova (25:17), ali potom slijedi opuštanje igrača Zorana Dokića i nekoliko vezanih odbrana gostujućeg golmana Močevića, tako da je ekipa slavije prepolovila prednost Dervente desetak minuta prije kraja utakmice (27:23). Ipak, nakon “tajm-auta” četa Zorana Dokića nastavlja u boljem ritmu, Zemunović dva puta pogađa mrežu Močevića i vraća pet golova prednosti (29:24). Do kraja susreta gosti prilaze i na tri gola prednosti (31:28), ali serijom od tri gola Dervenćani privode susret kraju (34:28).

Najbolji igrač završnice Kupa RS je Slaven Šijaković (RK Derventa), najbolji strijelac je Boris Vuletić (RK Slavija), dok je najbolji golman Dragan Starčević (RK Derventa). Pobjedničkoj ekipi pripala je i novčana nagrada u iznosu od 1.000 KM.

Tekstualni prenos:

1. minut: Gosti prvi dolaze do vodstva golom iz sedmerca, da bi Stanković donio izjednačenje.

5. minut: Derventa prvi put dolazi do prednosti, golom Božića. Rezultat 3:2.

8. minut: Odbranu Starčevića na najbolji način koristi Zekić, koji prvim svojim pogotkom donosi Derventi dva gola prednosti (5:3).

12. minut: Svojim trećim golom Božić donosi povećanje prednosti Dervente – 9:6.

17. minut: Starčević brani sedmerac gostima, dok Derventa ima igrača manje, što koristi Božić i svojim 4 golom donosi najveću prednost 12:7.

22. minut: Gosti se velikom požrtvovanošću nastoje što duže držati rezultatski priključak, pred kraj prvog dijela rezultat je 14:10 za Derventu.

25. minut: Milinković, svojim drugim golom, a potom i Ivanović, dovode Derventu na +7 (17:10). Devet odbrana Dragana Starčevića.

30. minut: Nakon prvog poluvremena vodstvo Dervente 20:13. Najefikasniji u domaćim redovima našeg premijerligaša Božić sa pet golova, Starčević ima 10 odbrana.

Drugo poluvrijeme:

35. minut: Ni u nastavku nema većih iznenađenja, Derventa vodi 25:17, golom Markovića.

47. minut: Zahvaljujući nekoliko vezanih odbrana golmana Slavije Močevića (ukupno deset), Slavija smanjuje prednost na 27:23.

52. minut: Nakon “tajm-auta” izabranici Zorana Dokića nastavljaju u boljem ritmu, Zemunović dva puta pogađa za 29:24.

55. minut: U posljednjih pet minuta susreta, Derventa ulazi sa pet golova prednosti.

58. minut: Gosti dolaze na tri gola prednosti (31:28), ali Danijel Božić presjeca napad Slavije i rutinski realizuje kontru, te odlučuje pobjednika.

KRAJ: Konačan rezultat je 34:28. DERVENTA JE OSVAJAČ KUPA REPUBLIKE SRPSKE!!!!

Finale Kupa RS: RK Slavija I. Sarajevo – RK Derventa 28:34 (13:20)
Sportsko-kulturni centar Derventa. Sudije Marčetić i Bijeljić. Gledalaca 400.

RK Derventa: Škrga, Starčević, Božić, Sibinčić, Šijaković, Dragičević, Zemunović, Milinković, Marković, Lazić, Stojić, Stanković, Ivanović, Pejić, Zekić, Nožica. Trener: Dokić Zoran.

B. N. – Derventa Cafe/Foto: Nikola Kulaga