Sport Derventa Futsal 2016 Derventa Nektar futsal 2016: “Pilana Đurić” pobjednik turnira

Derventa Nektar futsal 2016: “Pilana Đurić” pobjednik turnira

0

15747353_1244944435551362_3905999524179620180_n

Odigrano je o finalno veče “Derventa Nektar futsal 2016”. Fantastičan ugođaj bio je večeras na prepunim tribinama derventske sportske dvorane, toliko da je teško bilo naći mjesto i za stajanje.

Odlične ekipe su se predstavile večeras a krenimo redom.

U prvom polufinalu seniora sastali su se “Fructa trade”, s šestoricom igrača iz “Ekonomca”, i ekipa “Pilana” Đurić”, za koju su nastupali igrači “Euromotusa”, pojačani sa dvojicom reprezentativaca Srbije. Od samog početka susreta igrači “Pilane Đurić” su nametnuli jak tempo i konstantno vršili pritisak na igrače “Frukta trejda”, koji su imali podređeniju ulogu u ovom susretu. Olako primljen prvi gol vjerovatno je poremetio koncepciju igrača “Frukte”, a veoma brzo Kopanja povećava prednost na 2:0. Desetak minuta prije kraja Radovanović je smanjio rezultat i zadnjih pet minuta susreta “Frukta” je pokušala sa igračem umjesto golmana, ali se rezultat nije mjenjao.

A šta tek reći za drugi polufinalni susret!
Snage su odmjerili “Univerzitet Apeiron” iz Banja Luke i prvi favorit turnira “Sind” iz Šabca. Fantastičan susret, koji je i pored dosta odličnih šansi s obe strane, završio bez golova na poluvremenu. Odmah na početku nastavka odličnim golom Mirkovića “studenti” su poveli sa 1:0. Ređale su se šanse pred golom “Apeirona”, ali bezuspješno, dok stvar u svoje ruke uzima golman Milanović, koji je svih ovih prethodnih godina nastupao za “Apeiron”, i sa svojim poznatim šutem donosi izjednačenja, što je bio i konačni rezultat regularnog dijela utakmice. Kao i na dosadašnjim turnirima, na gol “Apeirona” staje Munjiza, koji uspijeva zaustaviti šuteva Rnića i Ivankovića, dok je kod “Apeirona” promašio Radoja, tako smo dobili i finalni par.

Finale
Sredinom prvog dijela finalne utakmice, odličnim šutem pod prečku pogađa i najbolji strelac ovogodišnjeg turnira Rakić, koji nastupa u Rumuniji, za vodstvo “Pilane”. I u ovom meču došla je do izražaja sjajna fizička pripremljenost igrača “Pilane Đurić”, a prednost duplira Živić. U drugom poluvremenu Rakić još jednom pogađa za vodstvo od 3:0, a odmah zatim je uslijedila vrhunska akcija “Apeirona” za smanjenje vodstva. U tom periodu igre nekoliko odličnih pokušaja brani i golman “Pilane” Josimović, a utakmicu je vjerovatno prelomio i momenat kada sasvim zasluženo drugi žuti karton dobija igrač “Apeirona”. Sa igračem više Lazarević povećava prednost za nedostižnih i konačnih 4:1.

Odigrana su finala i u ostalih 5 kategorija, a na ovogodišnjem turniru se pojavio rekordan broj ekipa do sada, 128 u šest kategorija, najviše naravno kod seniora 52 ekipe. Bilo je i zanimljivih sadržaja ove večeri, prvi put je predstavljen susret i “Bubble fudbala”, koji su izazvali erupciju smijeha na tribinama. Predstavile su se i čirlidersice “Cedevite” iz Zagreba, te klub “Aikido self-defense”. Proglašeni su i najbolji sportisti opštine Derventa za ovu godinu.

Derventska Sportska dvorana nikada prije nije bila ispunjena u ovolikom broju. Gledaoci su otišli zadovoljni odličnim futsalom, a organizator je sebi postavio još teži zadatak za sljedeću godinu, kako ponoviti ovako nešto ili da bude još bolje.