Vijesti Sport Finalni turnir Kupa RS: Derventa razbila Prijedor, u finalu sa Slavijom

Finalni turnir Kupa RS: Derventa razbila Prijedor, u finalu sa Slavijom

0

Derventa je ovog vikenda domaćin završnice Kupa Republike Srpske za rukometaše. Nakon neizvijesnog prvog polufinalnog susreta i iznenadjujuće pobjede prvoligaša  Slavije nad premijerligaškom Slogom, poslije produžetaka (39:40), Derventa je rutinski savladala Prijedor. Dervenćani su vodili tokom čitavog susreta, a prednost od osam golova na poluvremenu (21:13) do kraja je čak i povećana (38:26).

U nedjelju (19. mart) od 17 časova, uz direktan prenos na RTRS-u, za trofej će se boriti Slavija iz Istočnog Sarajeva i Derventa.

Polufinalni meč ste mogli pratiti i uživo, u našem tekstualnom prenosu.

3. minut: Nošeni fantastičnom podrškom navijača, Derventa vodi sa 3:0, golovima Ivanovića i Zekića.

10. minut: Gosti tek u 6. minutu do prvog pogotka, uzvraća Derventa serijom 3:0, golovima Ivanovića, Šijakovića i Božića. 6:1 za Derventu.

15. minut: 9:2 za Derventu.

23. minut: Derventa nastavlja sa dobrom igrom, golom Sibinčića dolazi do prednosti od 17:9.

30. minut: Ništa nije prepušteno slučaju, Derventa na +8 (21:13) nakon prvog poluvremena. Prednost bila i dvocifrena.

Drugo poluvrijeme:

40. minut: Dobra igra Dervente i u nastavku, Zemunović sa sva vezana gola donosi prednost od 10 pogodaka (25:15).

45. minut: Raspucao se Zemunović, nakon izvođenja “cepelina” sa Zekićem, nekoliko vezanih golova. Prednost Dervente 31:20.

50. minut: Priliku dobijaju igrači sa manjom minutażom, među kojima.i Nožica, koji je finale Kupa RS protiv banjalučkog Borca igrao prije 20 godina. Rezultat 34:21 za Derventu.

KRAJ: DERVENTA JE U FINALUUUUU!!! Pobjeda 38:26.

Polufinale Kupa RS: RK Prijedor – RK Derventa 26:38 (13:21)
Sportsko-kulturni centar Derventa. Sudije Tovilović i Bijeljić. Gledalaca 400.

RK Derventa: Škrga, Starčević, Božić 2, Sibinčić 1, Šijaković  5, Dragičević 2, Zemunović 6, Milinković 2, Marković 2, Lazić, Stojić, Stanković 4, Ivanović 5, Pejić, Zekić 5, Nožica 1. Trener: Dokić Zoran.