Vijesti Sport Derventa savladala Konjuh u nastavku

Derventa savladala Konjuh u nastavku

0

Sinoć je odigran susret 5. kola rukometne Premijer lige BiH u kojem su rukometaši Dervente savladali goste iz Konjuha boljom igrom u drugom poluvremenu. Iako su gosti ostvarili samo jednu pobjedu u dosadašnjem dijelu takmičenja, rezultatski su „u igri“ bili sve do sredine nastavka.

der-konj

Prvih desetak minuta prošlo je u izjednačenoj igri, da bi Marčeta i golman Starčević u 12. minuti obezbijedili prvu značajniju prednost Derventi (7:4). Ipak, gosti se ne predaju i sredinom poluvremena hvataju rezultatski priključak (8:7). Novu prednost od tri gola Derventi vraćaju Šarenac i Zekić u 17. minutu (10:7), ali gosti pet minuta prije kraja poluvremena dolaze u egal (12:12). Raspoloženi Zekić sa dva uzastopna gola vraća prednost Derventi (14:12, 25. minut), ali gosti ponovo uspjevaju izjednačiti do kraja prvih 30 minuta.

Ekipa Konjuha bolje otvara drugo poluvrijeme i dolazi do prednosti (14:16), što je navelo trenera Dokića da u fazi odbrane uvede Pekića, koji u prvom dijelu nije ulazio u igru. Nakon dva gola Sibinčića Derventa dolazi do izjednačenja (17:17), a odmah potom i do vodstva, golom Šarenca. Od sredine nastavka naši premijerligaši su zaigrali još angažovanije i golovima tandema Marčeta-Zekić dolaze do prednosti od 6 golova u nekoliko navrata, a potom i do konačne pobjede – 30:25.

U narednom kolu Derventa će odmjeriti snage sa neporaženom ekipom Bosne u Visokom.

PL BiH, V kolo: Derventa – Konjuh 30:25 (14:14)
Sportska dvorana Derventa.
Gledalaca oko 300.
Sudije:Primorac Mario i Hrstić Ljubiša iz Ljubuškog
Isključenja: RK Derventa 2.minuta (Zekić Vukašin), RK Konjuh 2.minuta (Begić Hariz)
Sedmerci:RK Derventa 2(2), RK Konjuh 4(6)

RK Derventa:Subotić, Živanić 1, Sibinčić 3, Djurdjević, Lukić, Zemunović 2, Milinković, Drinić, Nikolić, Stanković, Starčević, Šarenac 5, Pekić, Zekić 9, Marčeta 10.

RK Konjuh Živinice:Bešić, Modrić 1, Husić 4, Mišić, Abdurahmanović, Begić 6, Šarić, Pejkušić, Omerović, Sakić, Smajić 7, Sinanović, Alijagić, Brkić 5, Hamzić K.2, Hamzić A.