Vijesti Sport Derventa se vratila na pobjednicki kolosjek

Derventa se vratila na pobjednicki kolosjek

0

Rukometaši Dervente savladali su ekipu Bijeljine, direktnog konkurenta u borbi za opstanak, u okviru 21. kola Prve lige Srpske.

Semberci su dali sve od sebe da održe korak za raspoloženom Derventom ali to si uspijevali tek u prvih petnaestak minuta susreta. Derventa je potom stigla do prve osjetne prednosti od četiri pogotka (11:7), da bi konačan rezultat prvog dijela glasio 19:14.

Derventa je u nastavku povećala prednost brzim golovima Zemunovića i Mišanovića, te se pobjednik susreta već tad nazirao. Domaća ekipa je stizala i do osam pogodaka prednosti u nekoliko navrata, a konačan rezultat bio je 36:28.

Blistao je Topić na golu sa 15 odbrana, a sedam golova je postigao Zemunović.

Tako je, nakon iznenađujućeg poraza u Kotor Varoši, Derventa stigla do osme pobjede ovog proljeća i prestigla Bijeljince na 9. mjestu tabele.

Derventa u narednom kolu dočekuje Hercegovinu iz Nevesinja.

Prve liga, 21. kolo: RK Derventa – RK Bijeljina 36:28 (19:14).