Vijesti Sport Derventa završava učešće u Kupu BiH već u prvom kolu

Derventa završava učešće u Kupu BiH već u prvom kolu

0

Rukometni klub Dervente je kao i prošle godine u kup utakmici prvog kola ugostio ekipu iz Gradačca. Pred oko 300 gledalaca u sportskoj dvorani u Derventi odigrana je utakmica prepuna golova, ukupno 71, kojih je, nažalost, ponovo bilo više u mreži Dervente.

Derventa zavrsava ucesce u Kupu BiH vec u prvom kolu

Na slici: Rukometaši Gradačca u napadu. Fotograf: Danijel Nujić

Gosti su dobro otvorili utakmicu, došli su do početnog vodstva od 2:0, i nisu ga ispustili do kraja utakmice. Domaći sastav je svoj prvi gol postigao u 4. minuti preko Zemunovića. Vodstvo gostiju je konstantno raslo tako da su poluvrijeme mirno priveli kraju sa +4, odnosno 14:18.

Drugi dio utakmice gosti nastavljaju u odličnom tempu dobrih odbrana i još boljih akcija u napadu te ne dozvoljavaju ekipi Dervente da utakmicu dovede u rezultatsku neizvjesnost. Razlika za Gradačac je rasla iz gola u gol da bi vrhunac dosegla u 52. minutu utakmice kada je bilo ogromnih +11 za goste. U preostalih 8 minuta sve što je domaći sastav uspio je smanjiti razliku na -7 za konačnih 32:39 u korist ekipe Gradačca.

Sudije: Raca Zoran i Rakar Miroslav. Delegat: Hasić Alija.

Žuti kartoni: Derventa: Puljizović, Sibinčić, Ristić. Gradačac: Doborac D., Ilić, Sarajlić.

Isključenja: Derventa 6. minuta, Gradačac 10 minuta.

Sedmerci: Derventa 1(3), Gradačac 3(4).

RK Derventa: Blagovčanin (5 odbrana), Marić 1, Puljizović, Sibinčić 1, Todorić 2, Zemunović 8, Škrga 5, Mišanović, Bjelić (4 odbrane), Kuzman 2, Ristić 1, Zekić 6, Lukić, Bibić 5, Krstajić 1, Lazarević (nije branio), trener Zoran Dokić.

RK Gradačac: Trakić 1, Doborac D. 10, Šahdanović 1, Ilić 8, Šarenac 2, Duraković, Ignjić 5, Kadić, Šećić, Isić, Mutapčić (12 odbrana), Doborac A. 3, Hrnjić, Sarajlić 2, Osmanović 6, Zrnić 1, trener Doborac Mehmed.

Sledeću utakmicu naši igraju ponovo pred domaćom publikom, 29.9.2012, protiv ekipe RK Bosna Prevent iz Visokog. Utakmica počinje u 19.00h.