Udruženje žena „Derventa“ organizovale su još dvije radionice o digitalnoj pismenosti.
Učesnice su imale mogućnost da im voditelji neposredno pokažu prednosti i korišćenje informaciono-komunikativne tehnologije, ali i kako da se zaštite od štetnih uticaja koje ova tehnologija nosi sa sobom.
– Danas ne postoji ni jedna aktivnost, bilo da je u sferi rada, privatnog ili porodičnog života, a da ne podrazumijeva upotrebu informaciono-komunikacionih tehnologija (IKT) i to prije svega računara, mobilnih telefona i interneta, ističu u Udruženju.
Podsjećaju da je Evropska komisija donijela Deklaraciju o evropskim digitalnim pravima i načelima u kojoj piše da su “digitalna prava ona ljudska prava i zakonska prava koja omogućavaju pojedincima da pristupe, koriste, kreiraju i objavljuju digitalne medije ili da pristu¬pe i koriste računare, druge elektronske uređaje i telekomunikacione mreže”.
– Zato je važno digitalno opismenjavanje žena i djevojaka kako bi se ravnopravno uključile u savremene procese u kojima muškarci prednjače. Projektni tim je došao do zaključka da je ovakvih radionica potrebno ženama i djevojkama u cilju sticanja znanja i vještina korišćenja digitalne pismnenosti, zaključuju iz UŽ Derventa.
Udruženje žena “ Derventa “ realizuje projekat “ Edukacija žena o radnim pravima i značaju digitalizacije “ koji je podržan iz sredstava EU na osnovu Ugovora o podgrantu s LIR Evolucijom iz Banjaluke.
Derventa Cafe