Vijesti Sport Dobojlijama plasman u četvrtfinale Kupa Srpske

Dobojlijama plasman u četvrtfinale Kupa Srpske

0

Rukometaši dobojske Sloge plasirali su se na završni turnir Kupa Republike Srpske zahvaljujući trijumfu u četvrtfinalnom susretu nad ekipom Dervente rezultatom 48:31.

Završnica će se održati 4. i 5. septembra u Gradišci, a učesnici osim Dobojlija su: Borac m:tel, Leotar i Jedinstvo 2015.

Derventa je bila u rezultaskom egalu do 10. minuta kada gosti postižu dva uzastopna gola i dolaze do prednosti od 6:4. Serijom od 4:0 Sloga stiže do šest golova prednosti 16:10 u 22. minutu, da bi do kraja poluvremena prednost uvećali na 23:15.

Slično je viđeno i u nastavku, pa je u 51. minutu Sloga imala najveću rezultatsku prednost od 17 golova – 41:24. S tom razlikom su na kraju su i slavili 48:31.

Najefikasniji u redovima Sloge bili su Vukašin Zekić sa 14, dok je kod Dervente najefikasniji bio Danijel Pejić sa 11 golova.

Rezultati četvrtfinalnih utakmica:

Gradiška: Kozara (G) – Borac M:tel 25:38, Derventa: Derventa – Sloga (Doboj) 31:48, Brčko: Jedinstvo 2015 – Lokomotiva 25:21, Trebinje: Leotar – ORK Borac 26:21.

Četvrtfinale Kupa RS: RK Derventa – RK Sloga 21:48 (15:23). SC Derventa. Sudije: Vesna Ostojić i Vanja Simić (obje iz Doboja).

RK Derventa: Drinić (7 odbrana), Kosanović, Lukić 5, Milinković 2, Kovačević 1, Pejić 11 (2), Savić 3, Starčević 2, Radanović 4, Šmulja, Grahovac 3 (1), Ramadanović, Tolimir, Knežević. Trener: Milorad Bjelošević.

RK Sloga: Bogdanović, Stojanović 1, Maksimović 4, Trifunović 4, Perović 3, Vladimir Stanković 1, Bubić 7, Dejanović, Zekić 14 (4), Ristić 2, Knežević 6, Černov 3, Iunin 3, Bajović (11 odbrana). Trener: Mario Kelentrić.