Vijesti Sport Drugi dio sezone otvoren pobjedom

Drugi dio sezone otvoren pobjedom

0

Proteklog vikenda odigrane su utakmice X kola Prve lige RS u odbojci za žene, čime je i praktično ozvaničen početak proljećnog dijela takmičarske sezone.

OK Derventa - 2014

Odbojkašice Dervente gostovale su u Foči gdje su odigrale derbi utakmicu sa domaćinom OK Maglić. Dervenćanke su bile uspješnije u sva tri seta (26:24; 25:23; 25:12), a osvojivši nove bodove samo su zadržale lidersku poziciju na tabeli.

Dervenćanke su na terenu pokazale odličnu igru i sigurnost, a pored svega toga i volju i želju za pobjedom. U jednom trenutku u drugom setu, domaćini su vodili rezultatom 22:17, a onda je Derventa servom kapitena osvojila 7 poena u nizu, što je presudilo da se set završi u korist Dervente rezultatom 25:23.

Narednog vikenda, u subotu 6. decembra, odbojkašice igraju na domaćem terenu, a Derventi u goste dolazi OK Hercegovac iz Bileće. Utakmica počinje u 19,00 časova, a odbojkašice ovoga puta pozivaju sve ljubitelje sporta da ih podrže na putu do nove pobjede