Vijesti Sport Efikasan kraj sezone: Tekstilac sa tri gola ispratio Borac

Efikasan kraj sezone: Tekstilac sa tri gola ispratio Borac

0

U posljednjem kolu šampionata Republike Srpske “krojači” su savladali Borac iz Kozarske Dubice i tako zadržali poziciju u gornjem dijelu tabele. Tekstilac je i u prvom dijelu prvenstva slavio istim rezultatom na gostovanju u Dubici.

Derventski prvoligaš pobjedu je osigurao već nakon prvog dijela susreta. Prvo je mrežu Kolumbijca Orlanda u 34. minutu načeo Nestorović, da bi u sudijskoj nadoknadi prvog dijela vođstvo uduplao Perović.

U nastavku gosti su sve karte dali na napad, ali bez puno uspjeha. Prilično borben susret “okrunili” su Đekić i Mršić nesportskim ponašanjem i obostranim isključenjem u 77. minuti. Pet minuta prije kraja utakmice domaća ekipa prekinula je nalet gostiju, odličnu kontru povukao je Dujaković, a potom nesebično asistirao Dubačkiću za konačnih 3:0.

Prva liga RS, 30. kolo: FK Tekstilac – FK Borac (KD) 3:0 (2:0). Gradski stadion u Derventi. Sudija Marko Taborin.

FK Tekstilac: Plisnić, Đekić, Jolović, Vidović (od 85. Dubačkić), Ajković, Stajić (od 46. Đuričić), Bubanja (od 72. Dubačkić), Nestorović (od 46. Marić), Dujaković, Reljić, Perović (od 68. Ćorić). Trener Mile Lazarević.