Vijesti Sport Famos zadovoljniji bodom

Famos zadovoljniji bodom

0

U ključnoj utakmici za spas sezone fudbaleri Tekstilca nisu uspjeli stići do pobjede. ‘”Krojači” još samo mogu u teoriji osigurati ostanak u Prvoj ligi.

Hladan tuš dočekao je “krojače” odmah na početku susreta kada je Hadžibegović, već u 8. minutu, pogodio mrežu domaćina. Tekstilac je potom preuzeo konce igre, a pritisak na posljednju liniju protivnika rezultirao je dobrim prilikama Duspare i Bašića, ali bez učinka. Lijep pokušaj Jovanovića iz slobodnjaka, nakon pola sata igre, prohujao je pokraj gola gostujućeg golmana Rončevića, dok je dobru priliku Prljete Rončević ukrotio uz pomoć svojih štopera.

Gosti na samom početku nastavka propuštaju odličnu priliku, a kazna ih je stigla odmah u 50. minutu – neuhvatljivi Duspara je primio loptu na sredini terena i sjurio se ka golu Famosa i majstorski pogodio za izjednačenje. Desetak minuta kasnije udarac De Meloa, nakon odlične akcije Jovanovića i Bašića, odbrana Famosa blokira u posljednjem trenutku. Ipak, drama je nastavljena nakon školskog kontra napada ekipe Famosa i pogotka omalenog Pavlovića u 66. minutu Nadu “krojačima” desetak minuta kasnije vraća rezervista Duvnjak lijepim pogotkom, svojim prvencem, nakon odličnog duplog pasa. Do kraja susreta obje ekipe igrale su spustenog garda, viđeno je nekoliko odličnih prilika, ali bez pogodaka.

U narednom kolu Tekstilac gostuje kod Radnika iz Bijeljine.

Prva liga RS, 32. kolo: FK Tekstilac – FK Famos 2:2 (0:2). Gradski stadion u Derventi. Sudija: Danko Butulija.

FK Tekstilac: Marković, Marić, Đekić, Jolović, Kušljić (od 86. Alesić), Sosa, Prljeta, Jovanović, De Melo (od 75. Perić), Bašić, Duspara (od 70. Duvnjak). Trener Zoran Burić.