Vijesti Sport FK “Borac” iz B.Lužana osvojio prva tri boda

FK “Borac” iz B.Lužana osvojio prva tri boda

0

Proteklog vikenda na rasporedu je bilo 2. kolo MOL Doboj. FK “Borac” iz Bosanskih Lužana ugostio je FK “Polet” iz Podnovlja. Utakmica je odigrana na stadionu FK “Borca” pred oko 100 gledalaca.

FK Borac iz B.Luzana osvojio prva tri boda

Na veoma lošem terenu nije bilo moguće razviti igru, pa su se obe ekipe opredijelile na preskakanje sredine terena. Na početku utakmice vodila se muška igra, igralo se čvrsto na obe strane. Igrači oba tima su razmjenjivali udarce sa distance, ali udarci su bili bezopasni po golmane.

U 20. minutu golman Pijetlović je sjajnom intervencijom spriječio gostujućeg igrača da postigne pogodak. Međutim koji minut kasnije pravi ogromnu grešku, ispušta loptu u svom šesnaestercu i primorava Baleševića da napravi prekršaj za najstrožu kaznu. Igrač “Poleta” bio je siguran izvođač penala.

U prvom poluvremenu možemo izdvojiti odličan pokušaj Budeše koji završio iznad gola. Drugo poluvrijeme počinje napadima gostiju, ali golman Pijetlović ostaje smiren i dvjema intervencija sprječava dva gola gostiju. U nastavku glavnu riječ vodili su domaćini i napadali na gol gostiju. Odličnu šansu imao je Dario Kulaga pogodivši stativu iz slobodnog udarca.

U 75. minuti Dalibor Kulaga izvodi korner i u šesnaestercu nalazi Stjepanovića čiji šut glavom odbrambeni igrač gostiju zaustavlja rukom što je bilo dovljno da sudija pokaže na bijelu tačku. Siguran izvođač bio je kapiten Savić, koji je u samom finišu utakmice postigao još jedan pogodak za pobjedu domaćina od 2:1.