Vijesti Sport Bez pobjednika u Doboju, Stijepić propustio priliku da matira komšije

Bez pobjednika u Doboju, Stijepić propustio priliku da matira komšije

0

U Doboju se, u okviru dvadesetog kola Prve lige Republike Srpske, odigran komšijski derbi između domaće Sloga i Tekstilac Korta. Ekipe su u ovaj susret ušle u različitom raspoloženju, Dobojlije nakon gostujućeg poraza u Podrinju, a “krojači” osokoljeni pobjedom nad Slobogom iz Mrkonjić Grada. Utakmica je bila važna za obje ekipe, domaćima jer su se nalazili na jedan bod od “lige za prvaka”, a Tekstilcu jer je i teoretski mogao osigurati plasman među najboljih šest, dva kola prije kraja. Ipak, to se nije desilo.

Nakon prvog poluvremena nije bilo većih opasnosti ni za Plisnića ni za Lukanovića. Najagilniji je bio prvi strijelac lige Mahmutović, međutim, napadač Sloge nije bio precizan u 8. minutu utakmice, a isti igrač imao je dobru priliku i u nastavku, međutim, lopta je, nakon dodavanja Bećarevića otišla pored stative. Na samom kraju, sam pred golmana istrčao je napadač “krojača” Stijepić, ali njegov pokušaj loba zaustavlja Lukanović.

Tekstilac Kort u narednom kolu dočekuje Podrinje.

Tekstualni prenos:

1. minut: Počeo je susret, pred velikim brojem navijača pristiglih iz Dervente.

8. minut: Prilika za napadača Sloge Mahmutovića, ali udarac sa ivice kaznenog prostora odlazi pored gola. Isti igrač je u solo-prodoru desetak minuta kasnije, ali ga Kremenović zaustavlja u posljednjem trenutku.

23. minut: Gatarić odlično centrira po zemlji, ali Stijepićev, i kasnije Rastovićev udarac je izblokiran.

25. minut: Udarac Gatarića sa 18 metara odlazi preko gola.

45. minut: Domaći igrač Bećarević iz prekida proigrava Đukića, ali njegov šut odlazi preko gola. Kraj prvog poluvremena.

Drugo poluvrijeme:

55. minut: Domaći agilniji u nastavku, Ćebić pokušava sa dvadesetak metara, ali je udarc lak plijen za Plisnića.

60. minut: Jandrić sjajno proigrava Susakovića na lijevoj strani, udarac napadača Tekstilca završava tik pored stative.

63. minut: Ponovo je opasan Mahmutović, odbijenu loptu iz srca kaznenog prostora šalje iznad prečke.

80. minut: Sjajna prilika za domaće, Bećarević proigrava Mahmutovića, ali je odlični napadač šalje pokraj stative.

86. minut: Domaći Jupić pokušava sa 17 metara, ali brani Plisnić.

90. minut: Kremenović proigrava Stijepića nakon polukontre, iskusni napadač izlazi sam pred domaćeg golmana, ali ga ne uspijeva prebaciti. Sjajna prilika za Tekstilac, najbolja na utakmici. Bez pobjednika, kraj susreta.

Prva liga RS, 20. kolo: FK Sloga – FK Tekstilac Kort 0:0 (0:0)
Stadion Luke u Doboju. Gledalaca 200. Sudija Mirić Mladen iz Doboja. FK Tekstilac Kort: Plisnić, Jolović, Kovač, Ćorić, Kremenović, Komlenović, Đuričić, Rastović (od 60. Jandrić), Susaković (od 87. Đekić), Gatarić, Stijepić.