Vijesti Sport Fudbal: Kozara savladala Tekstilac

Fudbal: Kozara savladala Tekstilac

0

Fudbaleri Tekstilca poraženi su od Kozare u veoma važnom susretu 11. kola Prve lige Republike Srpske.

“Krojači” su već na samom početku susreta mogli do prednosti, ali Perović nije imao sreće jer je njegov udarac glavom završio na stativi. Po nepisanom fudbalskom pravilu propuštene prilike se kažnjavaju pa je već u 9. minutu Glišić iskoristio nespretnu reakciju zadnje linije domaćih. Ipak, sredinom prvog dijela ove sezone vrlodobri Stupar postiže lijep pogodak pogodivši iskosa “malu” mrežu Kozare. “Krojači” su do kraja prvog dijela dva puta zaprijetili preko Perovića i jednom preko Marića, ali se rezultat nije mijenjao.

Nakon nekoliko opasnih napada Kozare na početku nastavka, u 58. minuti Zarić šalje idealnu loptu iza zadnje linije gostiju, ali Milojević ne uspijeva prevariti istrčalog golmana gostiju Bradića. Kao i u prvom dijelu gosti to kažnjavaju i 7 minuta odigravaju lijepu kontru preko Glišića i Novakovića koju iskusno završava Lolić. Igrači Kozare su iskusno zadržali prednost do kraja susreta i nisu dopustili promjenu rezultata.

U narednom kolu “krojači” gostuju kod banjalučkog Željezničara.

Prva liga RS, 11. kolo: Tekstilac – Kozara 1:2 (1:1). Gradski stadion u Derventi. Gledalaca 250. FK Tekstilac: Plisnić, Grahovac (od 75. Ćorić), Jolović, Rašović, Marić, Rudan, Aljetić, Zarić (od 70. Đuričić), Đekić (od 46. Milojević), Stupar, Perović. Trener Danimir Milkanović.