Vijesti Sport Fudbal: Malović “potvrdio” bodove protiv Slobode

Fudbal: Malović “potvrdio” bodove protiv Slobode

0

Fudbaleri Tekstilca osvojili su unaprijed „upisane“ bodove protiv otpisane Slobode iz Mrkonjića zahvaljujući raspoloženom Maloviću. „Krojači“ sa dosta samopouzdanja idu na subotnji megdan u Zvornik.

Najzanimliviji trenuci desili su se u zadnjih petnaestak minuta prvog dijela. Prvo je Malović sjajno pogodio iz slobodnog udarca u 33. minuti, ostavivši golmana Zeljkovića bez šanse za intervenciju. Do kraja poluvremena odlične prilike razigrani domaćini imali su preko Perića, Despotovića i Radoje, ali bez promjene rezultata.

Tekstilac nije posustajao ni u nastavku, ali se na potvrdu trijumfa čekao sam kraj utakmice. Pet minuta prije kraja nedostižnu prednost domaćim, ovog puta iz igre, donio je dvostuki strijelac na ovom susret Milenko Malović. “Krojači” su priliku za ubjedljiviji trijumf imali u 87. minutu, ali je rezervista Đekić zatresao stativu.

Slavija je očekivano savladala Sutjesku (3:1), a Modriča Alfa prekinula pobjednički niz Zvorničana, tako da su sada četiri ekipe ravnopravni pretendenti na najvjerovatnije samo dva mjesta koja osiguravaju opstanak u eliti.

Tekstilac u subotu gostuje kod Drine.

Prva liga RS, 4. kolo za opstanak: FK Tekstilac – FK Sloboda MG 2:0 (1:0). Gradski stadion u Derventi. Gledalaca 300. Sudija: Mirlić Mladen. FK Tekstilac: Plisnić, Ćorić, Malović, Despotović, Jolović, Komlenović, Simić (od 70. Đekić), Radoja, Duspara (od 53. Susaković), Đorđević (od 63. Brković), Perić. Trener Danimir Milkanović.