Vijesti Sport Fudbal: Modriča Alfa ponovo bolja

Fudbal: Modriča Alfa ponovo bolja

0

U 3. kolu “lige za opstanak” Prve lige Republike Srpske fudbaleri Tekstilca poraženi su na gostovanju kod Modriče.

Dobar ulazak u susret “krojači” su mogli iskoristiti već u trećoj minuti kada loptu nakon centaršuta Duspare prema svojim vratima skreće nesigurni golman Maslić, ali srećom po njega, samo iza korner linije. Prvu priliku domaći su imali nakon petnaestak minuta igre kada krilni napadač domaćih Radić prolazi po lijevoj strani i prizemnim udarcem prijeti Plisniću, dok je, sa druge strane, najbolju priliku Tekstilac imao pet minuta kasnije kada lopta dolazi do Marića na desnoj strani, a njegov silovit udarac krajnjim naporom zaustavlja golman Maslić. Gosti do kraja poluvremena imaju još dvije izgledne situacije. Prvo je Malović, koji je na ovom susretu prinudno igrao u vrhu napada, dobro proigrao Đorđevića, ali u zadnji trenutak ispred brzonogog napadača loptu izbija domaći Perić, poslavši loptu zamalo iznad prečke. Nedugo potom, nakon greške domaće odbrane, lopta dolazi do Duspare u kaznenom prostoru, ali njegov udarac ponovo zaustavlja mladi golman domaćih. Pet minuta prije kraja prvog dijela igrači Modriče prijete nakon uigrane akcije iz prekida, ali iskusni Plisnić zaustavlja udarac opasnog Mrđena. Ipak, 3 minuta kasnije, nakon udarca iz ugla, visoko skače Radić i donosi prednost domaćima, iako su igrači Tekstilca žestoko protestovali smatrajući da lopta nije prešla gol liniju. Zbog prigovora isključen je i trener Tekstica Danimir Milkanović.

Gostujuća ekipa početkom nastavka priprijetila je udarcima sa distance, a najopasniji po mrežu Modriče bio je Reljićev udarac koji završava zamalo iznad prečke. Nakon desetominutnog lošeg perioda igre, “krojači” jalovu inicijativu u drugom poluvremenu nisu mogli pretočiti u ozbiljniju priliku, tako da su domaći zasluženo slavili.

Već u srijedu Tekstilac dočekuje Slobodu iz Mrkonjić Grada.

Prva liga RS, 25. kolo: FK Modriča Alfa – FK Tekstilac 1:0 (1:0). Stadion “Dr Milan Jelić” u Modriči. Sudija: Stojan Vukota iz Gradiške. FK Tekstilac: Plisnić, Marić, Ćorić, Jolović, Despotović, Đuričić (od 75. Susaković), Radoja, Duspara, Đorđević, Malović, Reljić (od 60. Komlenović).