Vijesti Sport Fudbal: Remi Tekstilca i Drine u posljednjem kolu

Fudbal: Remi Tekstilca i Drine u posljednjem kolu

0

Po sparnom vremenu i teškim uslovima za igru, Tekstilac je zabilježio novi remi protiv zvorničke Drine u posljednjem ovosezonskom kolu.

U izjednačenom prvom dijelu “krojači” su stvorili dvije dobre prilike, ali ih nažalost nisu realizovali. Prvo je u 18. minutu Reljić odlično prošao po desnoj strani sve do kaznenog prostora i odigrao odličnu povratnu loptu, ali je udarac Komlenovića završio iznad prečke. Odmah u sljedećem napadu uzvratili su gosti, ali udarac glavom mladog Stjepanovića otišao je zamalo pokraj Plisnićeve stative. Sredinom prvog dijela lijepu akciju nakon udarca iz ugla odigrali su Stanić i Đorđević, ali je udarac Radoje blokirala gostujuća odbrana, a u nastavku akcije ni Đorđević ne pogađa mrežu kroz šumu nogu.

Tekstilac je u nastavak ušao ofanzivnije, a najbolju priliku u dotadašnjem dijelu susreta propušta Radoja. Njegov udarac sa ivice kaznenog prostora, nakon dodavanja Duspare, završio je pored stative. Sredinim poluvremena novu dobru akciju kreirali su Radoja i Duspara, ali snažan udarac Đorđevića iskosa brani golman Bogićević. Ipak, susret je završen najnepopularnijim rezultatom.

S obzirom da su Slavija i Modriča zabilježile očekivane trijumfe, Tekstilcu, trećeplasiranoj ekipi “lige za opstanak”, ostaje nada da će administrativnim putem sačuvati prvoligaški status zbog odustajanja Jedinstva iz Žeravice, o čemu se sve češće govori.

Prva liga RS, 32. kolo: FK Tekstilac – FK Drina (0:0). Gradski stadion u Derventi. Sudija Aleksandar Njegomirović. Gledalaca 200. FK Tekstilac: Plisnić, Marić, Malović, Jolović, Đuričić, Komlenović, Stanić (od 49. Perić), Reljić (od 42. Duspara), Đorđević, Radoja.