Vijesti Sport Fudbal: Remi Tekstilca i Sutjeske na kraju regularnog dijela sezone

Fudbal: Remi Tekstilca i Sutjeske na kraju regularnog dijela sezone

1

U posljednjem kolu regularnog dijela ovosezonskog izdanja Prve lige Republike Srpske fudbaleri Tekstilca remizirali su protiv ekipe Sutjeske. Plavi će ostanak u ligi započeti kao prva ekipa “play out-a”.

“Krojači” su od početka susreta bili dominantniji, a odličnu priliku, nakon ubacivanja iz ugla, imao je Despotović već u petom minutu, ali njegov udarac iz neposredne blizine brani gostujući golman Hodžić. Najbolju priliku plavi su imali u 27. minutu kada je Despotović odlično na lijevoj strani pronašao Perića, ali njegovo dobro proigravanje ne koristi Stanić, koji visoko prebacuje mrežu Sutjeske iz veoma dobre situacije. Gosti uzvraćaju desetak minuta kasnije kada Marko Ivanović sjajno pronalazi prezimenjaka Aleksandra, čiji pokušaj završava na stativi. Do kraja poluvremena zaprijetili su i domaći, ali udarci Perića, Marića i Reljića nisi bili precizni.

Iako je Tekstilac imao više od igre i u nastavku, nije bilo izglednijih prilika. Sredinom drugog dijela gostujućem golmanu Hodžiću lopta je ispala iz ruku prilikom intervencije, ali Duspara ne koristi solidnu poziciju na najbolji način, tako da je do kraja ostao najnepopularniji rezultat.

Raspored preostalih 10 kola razigravanja biće poznat u srijedu nakon izvlačenja.

Prva liga RS, 22. kolo: FK Tekstilac – FK Sutjeska 0:0 (0:0). Gradski stadion Derventa. Gledalaca: 200. Sudija Zoran Soknić. FK Tekstilac: Plisnić, Marić, Ćorić, Despotović, Jolović, Reljić (od 60. Simić), Radoja, Stanić (od 85. Đekić), Duspara (od 70. Susaković), Đorđević, Perić. Trener Danimir Milkanović.