Vijesti Sport Fudbal: Remi za kraj jesenjeg dijela prvenstva

Fudbal: Remi za kraj jesenjeg dijela prvenstva

0

U posljednjem kolu jesenjeg dijela prvenstva fudbaleri Tekstilca remizirali su na gostovanju u Istočnom Sarajevu protiv Slavije.

U prilično otvorenoj predstavi dva tima po kišnom vremenu bolje su se snašli “krojači” koji su nakon prvog poluvremena vodili od 37. minute pogotkom Đekića na asistenciju Perovića.

Nakon petnaestak minuta igre u nastavku, nakon duže akcije, domaći su stigli do izjednačenja preko Ljuce, a iako je Tekstilac imao svoje prilike preko Stupara, rezultat se nije mijenjao.

Na 12 utakmica jesenjeg dijela prvenstva “krojači” su ostvarili tri pobjede i četiri remija, te sa 13 bodova zauzimaju 5. mjesto tabele.

Igrači derventskog prvoligaša u srijedu gostuju u Nevesinju gdje će se sa domaćim Veležom boriti za ulazak u polufinale Kupa Republike Srpske.

Prva liga RS, 14. kolo: FK Slavija – FK Tekstilac (0:1). Stadion SRC Slavija. Gledalaca 100. Sudija: Mario Jelić (Banja Luka). Pomoćnici: Siniša Ivančević (Banja Luka), Milan Dujaković (Banja Luka). FK Tekstilac: Plisnić, Marić, Ćorić, Jolović, Rašević, Rudan, Aljetić, Zarić, Stupar, Đekić, Perović. Trener Danimir Milkanović.