Vijesti Sport Fudbal: Tekstilac izborio bod

Fudbal: Tekstilac izborio bod

0

Tekstilac je u šestom kolu Prve lige Republike Srpske remizirao sa ekipom Alfa Modriče.

Gosti su u prvom dijelu bili opasniji, a posebno raspoloženi bili su bivši “krojači” Lukić i braća Prljeta. U 15. minuti Nebojša Prljeta i Zlatković kombinovali su po desnoj strani, a centaršut potonjeg nije uspio iskoristiti Tadić. Do kraja prvog poluvremena vrijedi istaći i dva snažna udarca štopera Lukića, od kojih je drugi Plisnića natjerao na intervenciju.

U 57. minuti gosti su izborili udarac iz ugla, nakon kojeg je loptu u sopstvenu mrežu skrenuo Perić. Tekstilac je dominantniji u narednom periodu, a do izjednačjućeg pogotka dolazi nakon gužve poslije prekida u 84. minuti kada se najbolje snalazi iskusni Jolović, na oduševljenje publike.

U narednom kolu “krojači” će na megdan Slaviji iz Istočnog Sarajeva.

Prva liga RS, 6. kolo: FK Tekstilac – FK Modriča Alfa 1:1 (0:0). Gradski stadion u Derventi. Sudija Danko Butulija. Gledalaca 250. FK Tekstilac: Plisnić, Marić, Jolović, Kovač, Ćorić, Komlenović, Đuričić (od 81. Vugdalić), Simić (od 71. Đekić), Duspara (od 66. Brković S.), Perić.